Şaban Soytekinoğlu’na tepkiler devam ediyor

17.05.2021 - 13:04
2680
1

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Karasu’da bir camide verdiği vaaz sırasında Selanikli göçmenlerle ilgili olarak hakaret içeren konuşmalar yapmasına verilen tepkilerin ardı arkası kesilmiyor.

CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları yaptıkları açıklamada Akçakoca Müftüsü  Soytekinoğlu’nu istifaya davet ettiler.

CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz  yaptığı paylaşımda, ”Sayın Akçakoca ilçe müftüsü. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu aynı zamanda diyaneti kuran atalarımızın size sunduğu makamınıza yakışır vaazlar vermenizi dileriz. Aksi halde istifa yolu açık” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Akçakoca ilçe başkanı Behçet Lakan Lokum ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ”Müftü sen işini yap siyaset yapma, sabrımızı da zorlama” şeklinde ifadeler kullandı.

2009-2014 döneminde Akçakoca belediye başkanlığı görevini yürüten Fikret Albayrak ise yaptığı paylaşımda, ”Akçakoca müftüsü nasıl oluyor da konuyu Atatürk’e bağlıyor pes doğrusu. Atatürk ve arkadaşları olmasaydı şimdi sen nerede ne olurdun. Kaymakamlık ve savcılık görevini yapmalı. Bu vefasızlardan toplumu ayrıştıranlardan bıktık” cümlelerini kullandı.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • sedat kalfa
    sedat kalfa
    18.05.2021 10:31

    yorumları yayımlamıyorsunuz .. YORUM SAYFASINI KAPATIN

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız