Selanik Göçmenleriyle Ne Alıp Veremediğin Var Şaban Hoca?

16.05.2021 - 14:53
4623
3

Akçakoca Müftüsü bayram izninde geldiği Karasu’da Cuma namazı kıldırdı. Filistin meselesini gezi olaylarına bağlayan Müftü Soytekinoğlu’nun Selanik göçmenleriyle ilgili sözleri büyük tepkiye neden oldu.

FİLİSTİN MESELESİNİ GEZİ OLAYINA BAĞLADI

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu bayram tatilinde Karasu’daki yakınlarını ziyarete geldi. Cuma namazında Kabakoz İsmail Sadi Camii’ne giden Müftü Soytekinoğlu kürsüye çıkarak vaaz verdi. Akçakoca Müftüsü’nün gündeminde Filistin olayları ve Yahudi’ler vardı. Osmanlı Devleti’nin fişini Yunanistan’da yaşayan Yahudilerin çekmeye çalıştığıyla başlayan Müftü Soytekinoğlu genelleme yaparak ‘Selanik Göçmenlerinin yüzde 90’ı için ateist’ tanımlaması yaptı. Bununla da yetinmeyen Müftü Şaban Soytekinoğlu meseleyi gezi olaylarına getirip ‘otellerini eylemcilere açanlar Yahudilerdi. Hatta şu anda birisi bir şirketin ve takımın başkanı” diyerek isim vermeden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u da genellemesine dahil etti.

CEMAAT TARAFINDAN KAYDEDİLDİ

Cami cemaati, adeta fitne çıkarmak için kürsüye çıkan müftüye tepki gösterip camiyi terk etti. Karasu’ya yakınlarını ziyarete gelen Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun Cuma namazında yaptığı konuşmanın bir bölümü cemaat tarafından kaydedildi. Görüntüleri WhatsApp ihbar hattından Haberlisin İnternet gazetesine gönderen vatandaş “Bende Selanik Göçmeniyim. Benim bildiğim, tanıdığım hiçbir göçmen vatan haini değil. Müftü efendi ya mikro milliyetçilik yapmaktan keyif alıyor yada fitne çıkarmak ve toplumun ayrışması için gayret gösteriyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: haberlisin .com


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Aziz SAĞIROĞLU
  Aziz SAĞIROĞLU
  21.05.2021 22:00

  KAMUOYUNA DUYURU. Adana Balkan Türkleri Derneği olarak Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu Cuma namazında ‘Selanik Göçmenlerine Ataist Yahudi gibi ithamlarda bulunarak halkı kin ve Düşmanlığa tahrik suçlarından Düzce Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Adana Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda bulunduk. Bu kişinin yaptığı suçlamalar ile ilgili gerekli takipleri yapacağız. Yapılan Terbiyesizliği artık kınamıyoruz gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

 • Yaşar karayel
  Yaşar karayel
  17.05.2021 06:48

  sayın müftüm e söyleyin camileri de bir gezsin yada eski sisteme geceli cemaat maaş versin

 • sedat kalfa
  sedat kalfa
  16.05.2021 16:54

  sabataistleri kastetmiştir ... ve de dedikleri doru . milletvekili olsa sevinirim çok dürüst bir kişilik

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız