Akçakoca’nın Lezzet Durağı: Alesta Gastro…

Akçakoca denilince ilk akla gelen kumu, denizi, günbatımı, Ceneviz kalesi, tarihi mahalle pazarı ve balıkçı barınağı gibi isimlerin arasında artık Alesta Gastro’da var…

Akçakoca’nın Lezzet Durağı:  Alesta Gastro…
7.05.2022 - 11:18
Güncelleme 7.05.2022 - 11:26
Özel Haber
8503
5

Akçakoca’nın  lezzet durağı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Alesta Gastro’nun başarılı ve genç işletmecisi Ahmet İnceoğlu,  yeni dönem konseptinde dünya mutfağından örneklere de yer vermeye başladı.

Senelerden beri süregelen işletmecilik tecrübesini 2018’de açmış olduğu ALESTA BİSTRO ile katlayan ve  yeni dönemde ALESTA GASTRO ismiyle hizmet veren İnceoğlu, mutfak ekibine gastronomi mezunu diplomalı personel ve işinin ehli yeni arkadaşlar ekledi.

ALESTA BİSTRO’dan ALESTA GASTRO’ya dönüşün hikayesini  gazetecilere anlatan Ahmet İnceoğlu, bu dönüşümün arka planında yer alan dürtünün, daha fazla ürün çeşitliliği ve dünya mutfağından örneklere yer verme duygusundan kaynaklandığını söyledi.

‘Akçakoca‘da bir ilki başardık. Kendi özel soslarımızda marine ettiğimiz etlerimiz, ekmeklerimiz, yemeklerimiz ve  yaptığımız özel dokunuşlarla gelen konuklarımıza gerçekten çok lezzetli yemekler yedirme, farkındalık yaratma eğilimindeyiz’ şeklinde konuştu.

Bayramın ilk günüyle beraber ‘ALESTA GASTRO tabelamızla yola çıkma kararı aldıklarını söyleyen İnceoğlu,  Gelen herkesi memnun etmemizin bir göstergesi olarak four square istatistiklerinde 9.3 gibi rekor bir puanla bölgede lider konumdayız “ dedi.

Yeniliklerin Akçakoca’da öncüsü Ahmet İnceoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

”İşimizi seviyoruz, mesleğimizi seviyoruz, çalışanlarımızla her gün daha iyiye gitmeye çabalıyoruz. Bütün yorgunluğumuzu insanlarımızın güler yüzü, memnuniyeti ve internette yaptığı yorumlar alıyor. Akçakoca için daha iyisini, daha güzelini yapacağız. Konuklarımızın yaptığı geri dönüşler, internet yorumları ve sosyal medyada işletmemize verilen puanlar bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Bu konuda destek veren herkese bir kez daha  teşekkür ediyorum. Bu istatistiki memnuniyet rakamları olan four square oranlarımızı (9,3) daha da yukarılara taşıyarak sadece bölgenin değil ülkenin de en gözde mekanı haline gelmeye çalışıyoruz. Bizi bu şekilde onore eden tüm konuklarımıza, müşterimize bir kez teşekkür ediyoruz ve herkesi ALESTA GASTRO’ya davet ediyoruz.”


Editör: N. Cingirt