Pazvant: Yazacak daha çok şey var da, dilim varmıyor artık…

Pazvant: Yazacak daha çok şey var da, dilim  varmıyor artık…
16.05.2021 - 19:51
2514
2

Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Mehmet Pazvant, hükümetin 17 mayıs tarihinden itibaren başlatılan kademeli normalleşme adımıyla ilgili eleştiride bulundu.

 Allah ticaret yapan herkese kolaylık ve sabır versin diyen Pazvant, “bunun neresi müjde “ eleştirisinde bulundu.

“ Şimdi bunu müjde olarak mı paylaşıyorlar vallahi anlamadım. Zaten bir yıldır perişan olan ticaret erbabı bayramda iş yaparız biraz nefes alırız ümidiyle mal aldı  borcuna borç yükledi bir anda tak diye ‘17 gün kapattık dediler, vakalar çok arttı’ dediler.

 Hiçbir destek vermeden ‘vergi, SGK, stopaj, kira, KDV’yi de ödeyeceksin’ dediler yalandan KOSGEB den kredi dediler öyle şartlar koydular ki alanı ne gördüm ne de duydum, ne yapalım hiç olmazsa bayramdan sonra tam açılır işimize gücümüze bakarız dedik, aç kapa aç kapa uğraşmayız zaten olan oldu dedik, şu anda geldiğimiz nokta kapanmadan daha da kötü kapanmadan önce cumartesi açıktık hiç olmazsa. Bu kadar uzun kapanma sürecinde düşmedi madem vakalar daha ağır tedbirler alınsaydı herkes sıktı  dişini biraz daha sıkıp bitirseydik olmaz mıydı? Yazacak daha çok şey var da dilim  varmıyor artık,  Allah ticaret yapan herkese kolaylık ve sabır versin...”


Editör: N. Cingirt