YENİCE - ESMAHANIM YOLU KAĞIT GİBİ YIRTILDI...

24.04.2021 - 18:44
2883

 Eylül 2020 Yılında Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyü ile Yenice köyü̈ arasındaki 3.8 km’lik stabilize yola döktüğü sıcak asfalt kağıt gibi yırtıldı.

Üzerinden  bir yıl geçmeden çöken ve yer yer yarıklar meydana gelen yola tepki gösteren vatandaşların şikayetini yerinde görmek üzere bölgeye giden Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, yetkilileri göreve davet etti.

Göçük ve yarılma meydana gelen yolun bulunduğu bölgeden video paylaşan Tuğrul Abanoz, “ Geçtiğimiz yıl asfaltı yapılan yolun sağlıklı olmadığı gözükmekte olup, bu güzergâhı kullanan köylülerin şikayetçi olduklarında, bizlerde olay yerine giderek olayı görüntüleyerek kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştık. Bilindiği üzere Uğurlu ,Esmahanim köyü arası henüz yapılmış değil, bu ulaşım sırt yolu dedikleri mevkiden yapılıyor. Akçakoca’da ki diğer köylerde de aynı şikayetleri alıyoruz. Bu kapsamda Akçakoca Cumhuriyet Halk partisi olarak gittiğimiz yerlerdeki eksikleri dile getiriyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. “dedi


Editör: N. Cingirt