Deniz kıyısındaki 181 arsanın satışı iptal edildi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Sakarya'nın Kaynarca Karaboğaz mevkiinde bulunan deniz kıyısında her biri yaklaşık 600 metrekare olan 181 parsel arsanın satışını iptal etti.

Deniz kıyısındaki 181 arsanın satışı iptal edildi!
2.12.2021 - 08:19
Haber Merkezi
1842

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Sakarya Kaynarca’da Karadeniz kıyısında mülkiyeti Hazine’ye ait 181 parsel arsayı satışa çıkarmıştı. 

Kaynarca'da Mili Emlak tarafından satışa çıkarılan 181 arsayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. 

ARSALARIN SATIŞI İPTAL EDİLDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kaynarca Birlik Mahallesi Karaboğaz Mevkii'nde bulunan arsaların satışını iptal etti. Bakanlık iptal kararında, “Söz konusu taşınmazlara ilişkin mevzi imar planının Kaynarca Belediye Meclisi'nin 26 Kasım 2021 tarih ve 69 sayılı kararıyla iptal edilmiş olması nedeniyle, söz konusu taşınmazların satış işlemlerinin ikinci bir emre kadar durdurulması uygun görülmüştür” denildi.

BELEDİYE İPTAL ETMİŞTİ
Kaynarca Belediye Meclisi 26 Kasım Cuma gün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda Birlik Mahallesi Karaboğaz bölgesinde daha önce Özel İdare tarafından imara açılan arsaların imar planlarının iptaline karar vermişti. Gerekçe olarak da mevcut imar planları yapılırken ilgili kanun maddesinde zorunlu kılınan jeolojik etütlerinin yapılmadığı belirtilmişti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız