Şaban Hocanın İlk Duruşması Başladı

4.10.2021 - 19:55
Güncelleme 5.10.2021 - 06:24
Özel Haber
3154

Mayıs ayında Akçakoca Müftüsü iken Karasu ilçesinde  yaptığı vaazda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk ve Balkan göçmenleri aleyhine ayrıştırıcı ifadeler kullanan Şaban Soytekinoğlu için yapılan suç duyurusu sonucu açılan davanın ilk duruşması bugün Karasu'da yapıldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Akçakoca Müftüsü, Karasu'da bir camide verdiği vaazda, Selanik göçmenleri üzerinden Gazi Mustafa Atatürk  için söylediği sözler tepki çekmişti.

Tepki çeken o sözler sonrası müftü açığa alınmış ve hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yapılan suç duyurusu sonrası bugün Karasu'da davanın ilk duruşması görüldü.

Ayrıca müftünün Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç hakkındaki sözleri de spor camiasında tepki çekmişti.

'DAVANIN TAKİPÇİSİYİZ'

Adana ve Eskişehir Balkan Türkleri dernekleri yanı sıra, Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı. Ercüment Naci Berkan, Genel Merkez GYK üyesi ve Genel. Sekreter Yardımcısı Aslıhan Ateş ve şube yönetim kurulu üyeleri de duruşmada yer aldı. ADD Sakarya şubeden yapılan açıklamada," Davanın takipçisi olacağız, sanığın gereken en ağır cezayı almasının başka benzer olaylara örnek olacağını düşünüyoruz." denildi. Duruşma 13 Aralık'a ertelendi

MÜFTÜ VAAZINDA NE DEDİ?

“Yüzde 90’ı Selanik göçmeni ve Sabetayist. Ne demek Sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil..Bunlar dünyanın neresinde olursa, şu an ses çıkarmadıklarına bakmayın, İstanbul’da gezi olaylarında otellerinde insanları barındıran kimdi? Gene Yahudiler idi. Şu an birisi bir takımın başında. Bunlar gücü, kuvveti eline geçirdiği zaman size de aynısını yaparlar.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız