AKÇAKOCA TEMİZE ÇIKTI!

Düzce İl sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan içme suyu ile deniz suyu tahlil sonuçları temiz çıktı.

AKÇAKOCA TEMİZE ÇIKTI!
27.07.2021 - 21:36
Özel Haber
4952
2

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz tarafından içme suyu ve deniz suyunda mikrop olabileceği yönündeki spekülasyonlara açık konuşma yapması sonrası,  Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Pazar günü yaptırılan  içme suyu ve deniz suyu ölçümleri temiz geldi

Düzce İl sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“ TC

DÜZCE VALİLİĞİ

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

BİLGİ NOTU

İlimiz Akçakoca ilçesinde hastaneye bulantı ve karın ağrısı şikâyetleri ile başvuruların artmasına istinaden yapılan Halk Sağlığı Başkanlığımız Çevre Sağlığı birimince yapılan saha çalışmasında;

1.            Kalkın plajı, Çuhallı plajı ve Kale plajından 25.07.2021 tarihinde yüzme suyu numunesi alınmıştır. Düzce Halk Sağlığı Laboratuvarında yapılan analiz sonuçları Yüzme Suyu Kalitesinin Yönetimine Dair Yönetmelik hükümlerine göre uygun olduğu tespit edilmiştir.

2.            Yukarı Mahalle, Osmaniye Mahallesi ve Ayazlı mahallesi izleme noktalarından 25.07.2021 tarihinde içme-kullanma suyu numunesi alınmıştır. İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre uygun olduğu tespit edilmiştir.

3.            25.07.2021 tarihinde Akçakoca İçme kullanma suyu şebekesinde bakiye klor ölçümü yapılmış ve numune alınan izleme noktalarında uygun miktarda klor tespit edilmiştir.

4.            26.07.2021 tarihinde Akçakoca İçme kullanma suyu şebekesinde bakiye klor ölçümü yapılmış ve numune alınan izleme noktalarında uygun miktarda klor tespit edilmiştir.

5.            27.07.2021 tarihinde Akçakoca İçme kullanma suyu şebekesinde bakiye klor ölçümü yapılmış ve numune alınan izleme noktalarında uygun miktarda klor tespit edilmiştir.

6.            İçme-kullanma suyu arıtma tesisi depo çıkışından 27.07.2021 tarihinde “noro virüs, adeno virüs ve rota virüs” analizleri yapılması için su numunesi alınmış ve Ankara Tüketici Güvenliği ve Halk Sağlığı Laboratuvarları Daire Başkanlığına teslim edilmiştir “ denildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Betül Eser
  Betül Eser
  28.07.2021 11:39

  Şu an çeşmelerden akan su numunesi temiz çıkabilir fakat 1 hafta öncesinde en az 2 gün çeşmelerden çamurlu su aktı.Bu suyla değil yemeye içmeye kullanmak duş almak bile imkansızdı.Bu durumu 1 hafta önce Akçakoca belediyesi Facebook sayfasındada paylaşmıştım.

 • .
  .
  28.07.2021 09:01

  lan bi yürüyün gidin ya ne süpekilasyonu akçakocada geçen hafta salgın vardı ya sudan ya denizden bu insanlar kaptı bu mikrobu

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız