Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde denize girmek yasaklandı

Bugün özellikle Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesi'nde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle bazı plajlarda denize girmek yasaklandı.

22.07.2021 - 19:37
Güncelleme 23.07.2021 - 08:11
Özel Haber
1632
1

Yetkililer sahillerde bulunan vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarırken ilçe kaymakamlıkları da peş peşe yasak kararları alıyor. Bununla birlikte çeşitli bölgelerde denizde kaybolan vatandaşlar için arama kurtarma çalışmaları da sürüyor.

BELEDİYE VE KAYMAKANLIK SÜREKLİ UYARDI

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Karaburun, Melenağzı, mavi bayraklı Kale ve Çuhallı plajları ile Kemos, Kadınlar Plajı ve Çayağzı mevkilerinde cankurtaranlar, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kaymakamlığın uyarısı doğrultusunda vatandaşları denize girmemeleri konusunda ikaz ediyor.

ŞİLE’DE DENİZE GİRMEK YASAKLANDI

Bugün Şile'de 2 kişi denizde boğularak hayatını kaybederken, 3 kişi de kayboldu. Şile Kaymakamlığınca havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması nedeniyle sabah saatlerinden itibaren denize girmek yasaklandı. Ancak vatandaşlardan bazıları yasağa ve tüm uyarılara aldırış etmeyerek yüzmeye devam ettiği görüldü.

KARASU KOCAALİ DENİZE GİRMEK YASAK

Sakarya’nın Karasu ve Kocaali ilçelerinde de olumsuz hava şartları nedeniyle Karasu Kaymakamlığı tarafından denize girmek yasaklandı. Kararın verilmesinin ardından cankurtaranlar tarafından, denizdeki vatandaşlar sudan çıkartılmaya başlanıldı.

KANDIRA’DA 1 KİŞİ KAYBOLDU

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde serinlemek için girdiği denizde dalgalara kapılan 22 yaşındaki Özcan Demir kayboldu. Özcan Demir için arama çalışması başlatıldı. Bu sırada Kandıra Kaymakamlığı tarafından, ilçe genelinde bulunan tüm plajlarda olumsuz hava koşulları ve dalgalar nedeniyle denize girişler tamamen yasaklandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İmdat Mert Genç
    İmdat Mert Genç
    22.07.2021 20:15

    Bir daha fotoğraf paylaşırken alıntı yaptığınız gönderinin altında yazan sanatçı adını buzlayacaksanız ya da sileceksiniz paylaşım yapmayın!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız