Bitmeyen yol için karayollarına tepki!

Akçakoca Yolu Tepeköy mevkiinde 5i ağır 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kaza, gözleri aylardır tamamlanamayan istinat duvarı çalışmalarına çevirdi.

Bitmeyen yol için karayollarına tepki!
23.11.2015 - 19:40
2682

Akçakoca Yolu Tepeköy mevkiinde 5'i ağır 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kaza, gözleri aylardır tamamlanamayan istinat duvarı çalışmalarına çevirdi.  Yaklaşık 1 yıl önce meydana gelen heyelan nedeniyle yolun hala açılmaması vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor.

 

D-655 karayolu Tepeköy mevkiinde yol çalışması nedeni ile tek şeride düşen yolda yaşanan kazalar bir kez daha eleştiri oklarının karayollarına çevrilmesine neden olurken, vatandaşlar ise işi ağırdan alan siyasetçileri eleştiriyor.

 

 

2 ayda bitecekti, 1 yıl oldu!

 

Yaklaşık 1 yıl önce heyelan nedeniyle  yıkılan D-655 Akçakoca Düzce karayolu Tepeköy mevkiinde istinat duvarı için 21 Temmuz'da ihale yapan Karayolları Genel Müdürlüğü Ankara 4. Bölge Müdürlüğü bitiş tarihi olarak eylül ayını işaret etmişti. Ancak ihalenin üzerinden geçen 4 aya karşılık bölgede çalışmalar tamamlanamadı. Üstelik gerekli önlemlerin alınmaması ihmal konusunu gündeme taşıdı.

 

 

Tedbirler yetersiz!

 

Heyelan çalışmaları nedeniyle yolun tek şeride düşmesine karşılık duba ve işaretlemelerin olmaması kazalara davetiye çıkartırken başka kazalar yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin alınması gerekliliğini ortaya koydu. Yine Akçakoca yolunda olduğu gibi heyelanın sık sık vurduğu Gölyaka bağlantı yolundaki istinat duvarında da onarım bekleyen yerler olduğu göze çarpıyor. Bir tehlike yaşanmadan buraya da el atılması gerekiyor.

 

 

Öte yandan yapım ve onarımdan kaynaklı gecikmelerin trafikte yarattığı sıkıntılar ortadayken önlemlerdeki eksiklikler sorunu daha da katlıyor. Yol güvenliğinin sağlanması adına yürütülen çalışmalarda karayollarının tedbirleri arttırması bekleniyor.