Milli Kareteciler Dünya Üçüncüsü Oldu

Endonezya’da yapılan uluslar arası Karate şampiyonasında Düzce Belediyespor Kulübü sporcuları büyük bir başarıya imza attılar ve Dünya üçüncülüğünü getirdiler.

Milli Kareteciler Dünya Üçüncüsü Oldu
12.11.2015 - 21:03
1867

 Endonezya’da yapılan uluslar arası Karate şampiyonasında Düzce Belediyespor Kulübü sporcuları büyük bir başarıya imza attılar ve Dünya üçüncülüğünü getirdiler. Karate Milli Takımında yer alan Düzce Belediyespor Kulübü sporcuları Selahattin Güngel Ümit Katada Dünya üçüncüsü, Dilara Bozan U21 Katada Dünya üçüncüsü oldular. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Dünya üçüncüsü olan sporcuları tebrik etti ve ‘ Uluslar arası bir başarıya imza atmak göğsümüzü kabarttı. Dünya üçüncüsü olan sporcularımızı kutluyorum’ dedi.

Karate Dünya şampiyonasının en önemli organizasyonları arasında yer ala 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, Endonezya’nın ev sahipliğinde başladı. Başkent Cakarta’daki organizasyonda 91 ülkeden 1425 sporcu mücadele ediyor.  Düzce Belediyespor Sporcusu Selahattin Güngel, Ümit erkekler ferdi katada Alman Morris Tellocke'yi 4-1 yenerek Dünya üçüncüsü oldu.  Düzce Belediyespor Sporcusu Dilara Bozan, U21 bayanlar ferdi kata dalında Dünya üçüncüsü oldu. Dilara Bozan 2015 yılına Avrupa gençler ikinciliği elde ederek başlayan 18 yaşındaki sporcumuz, Avrupa Büyükler Şampiyonası'nda gümüş, Avrupa Oyunları'nda da bronz madalya kazanmıştı.
 

BAŞKAN MEHMET KELEŞ KARATECİLERİ TEBRİK ETTİ
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’te Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında Milli Takımda Düzce’yi temsil eden sporcuları tebrik etti. Başkan Mehmet Keleşkaratede alınan sonucun büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtti ve şu görüşlere yer verdi “Düzce Belediyemizin sporda birçok branşta uluslar arası karşılaşmalara katılmaları bile büyük başarıdır. Bunun ardından bir de dünya çapında dereceye girmek göğsümüzü daha da kabartıyor. Bu da bizim ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor. Kendimizi dünyaya kabul ettirdik”