Sen neymişsin be Katırcıoğlu!

MHP’li Meclis üyesi ve Grup Sözcüsü Ercan Katırcıoğlu’nun müdürlüğünü ve satış temsilciliğini yaptığı akaryakıt firmasının, Düzce Belediyesi’ne sattığı akaryakıttan 5 yıl boyunca ekstra kazanç sağladı ortaya çıktı.

Sen neymişsin be Katırcıoğlu!
19.10.2015 - 14:26
2745

MHP’li Meclis üyesi ve Grup Sözcüsü Ercan Katırcıoğlu’nun müdürlüğünü ve satış temsilciliğini yaptığı akaryakıt firmasının,  Düzce Belediyesi’ne sattığı akaryakıttan 5 yıl boyunca ekstra kazanç sağladı ortaya çıktı.

Düzce Belediyesi MHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Ercan Katırcıoğlu,  muhalif kişiliği ile tanınırken müdürlüğünü yaptığı akaryakıt firmasının 5 yıl boyunca belediyeye çok düşük ve kimi zamanda iskontosuz sattığı akaryakıttan sağladığı gelir şok etkisi yarattı.

Rakamlar dudak uçuklattı

7 /24 hizmet üretmek zorunda olan Düzce Belediyesi ve belediye başkanı Mehmet Keleş’i israf yapmakla, şehrin çehresini değiştirecek dev projelere ayrılan kaynakları fuzuli gören ve her fırsatta sürekli Başkan Keleş’i eleştiren Katırcıoğlu’nun müdürlüğünü yaptığı firmanın,çok düşük ve kimi zamanda hiç ıskonto yapmadan 5 yıl boyunca belediye araçlarına sağladığı akaryakıttan elde ettiği kazanç dudak uçuklattı.

Hiç indirme gidilmemiş

Geriye dönük olarak Düzce Belediyesi tarafından incelenen akaryakıt fiyatlarının bir önceki alımdan daha düşük olması üzerine yapılan hesaplamalarda,  Ercan Katırcıoğlu’nun toptan alınan akaryakıta indirim oranını yansıtmayarak ekstra kazanç sağladığı belirlendi.

Sıfır ıskontodan yüzde 10 ıskontoya

Hatırlanacağı gibi yılbaşından önce süresi tamamlanan ihalede akaryakıt teminini Ercan Katırcıoğlu’nun müdürlüğünü yaptığı firma sağlıyordu. Düzce Belediyesi yeni bir ihale hazırlayarak bu haksız rekabete dur dedi. İhaleyi alan yeni firma sayesinde yakıtta %10 kar edilmesini sağladı.

Geriye dönük harcama kayıtlarında ortaya çıkan fiyat farkı üzerine Katırcıoğlu’nun firması neredeyse milyonlara erişen bir kazanç sağladığı ortaya çıktı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Feyzullah Akyol
    Feyzullah Akyol
    3.04.2021 18:41

    haydi ordan diyorum... ben akaryakıt firmasını da sahibinide bu adamı da bir akp li olarak çok iyi tanıyorum. 1-)önce adam olun da tarafsız haber yapıp yapmadığınızı ihaleye teklif veren firmaların tamamının teklif mektuplarını yayınlayarak kanıtlayın 2-)rakamları verin bizde görelim. geriye dönük neyi incelemişler? 3-)bir ihaleyi akpli bir belediyeden muhalefet partisinden birine nasıl vermişler 5 yıl önce? bu soruyu o taraflı beyinciklerinize sorun ve yanıtını bulup sonra bu haberin içine yazın. 4-) bu adam cıkarda ''bize ihaleyi şu kadar para karşılığında şu şu kişiler aldırdı'' derse onuda yayınlayacakmısınız? buna cevap verin. 5-) bu adamın mhp li olduğunu yedi düvel biliyor... belediyenin ihalesini hemde akpli bir belediyenin ihalesini o dönem en düşük fiyatla bu adama aldıran akpliler kim? yada daha açık sorayım: muhalefet partisinden olduğu yedi düvel tarafından bilinen birinin müdürlüğünü yaptığı firmaya ihalelerin namusu sayılan teklif alt limitlerini sızdırıp, ihaleyi ilgililerin üzerinde bıraktıranlar kim? bunu da bir araştırıp, açıklayın... 6-) sonra yeni firmaya ihale ederken kim ne kadar rüşvet aldı, yeni firma hangi partinin yalakası bunu arastırın... 7-) 5 yıl önceki akaryakıt fiyatlarını daha sabah ne yediğini unutan bu millete önce bir hatırlatın... sonra bu yıl ihale edilen rakamları litre bazında bir yazın da okuduğumuzdan birşeyler anlayabilelim. 5 yıl önceki akaryakıt fıyatlarından bu gunku akaryakıt fıyatları zaten en az %10 daha pahalıydı. bu durumda cebimizdeki parayı eski akaryakıt istasyonundan sonra ihaleyi alan yeni akaryakıt istasyonunun nasıl çalacağını da bir bilelim. 8 -) bu haberi yapan gazeteci arkadasım! senin ve benim ömür boyu bir arada göremeyeceğimiz paraların bu ilde sadece il genel meclisine seçilebilmek için birilerine peşkeş çekildiğini hatırlatır, saygılar sunarımmm 9-) bu yazdıklarımı yayınlayacak cesareti siz kendinizde bulamıyorsanız bu haberi de yayımdan kaldırın... kalın sağlıcakla..

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız