Taraf gazetesi, Kaynaşlıda kontrgerilla çiftliği iddiasında bulundu

Taraf gazetesi, Düzcenin Kaynaşlı ilçesinde kontrgerilla çiftliklerinin olduğunu iddia eden bir haber yayınladı.

 Taraf gazetesi,  Kaynaşlıda kontrgerilla çiftliği iddiasında bulundu
16.10.2015 - 11:55
2390

Taraf gazetesi, Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde kontrgerilla çiftliklerinin olduğunu iddia eden bir haber yayınladı. Haberde,  Ahmet Hakan’a yönelik saldırılarda Düzce’de eğitim alan gençlerin rol aldığı öne sürüldü.

Taraf gaztesi,  Düzce Sapanca Adapazarı hattında yer alan kimi çiftliklerde bazı eski TSK ve Emniyet Mensuplarınca gençlere silahlı eğitim verildiği iddia edildi.

Hürriyet Gazetesi saldırısı ve Ahmet Hakan Saldırısında rol model olan gençlerin bu çiftlikler de eğitim gördüğü ve kontrgerilla çiftlikleri oluştuğu IŞİD’e destek verildiği iddia edildi.

İŞTE TARAFTA YER ALAN O HABER.!!!

Ölüm üçgeninde kontrgerilla çiftlikleri

Düzce-Sapanca-Adapazarı hattında yer alan kimi çiftliklerde, bazı eski TSK ve Emniyet mensuplarınca gençlere silahlı eğitim verildiği belirlendi. Hürriyet Gazetesi ve Ahmet Hakan’a yönelik saldırılarda burada eğitim alan gençlerin de rol oynadığı öne sürüldü.

7 Haziran seçimlerinin ardından artan terör olayları ve faili meçhul cinayetler, 1990’lı yıllara damgasını vuran “kontrgerilla” tipi yapılanmaları yeniden gündeme getirdi. Özellikle, son iki buçuk ayda yaşanan terör olayları, halk ayaklanmaları, gazete ve gazetecilere yönelik saldırılar ile katliamların aydınlatılmaması, “kontrgerilla” tartışmasının fitilini yeniden ateşledi. Yeni Türkiye’nin, “kontrgerilla” yapılanmalarının izi ise ölüm üçgeni olarak anılan Düzce-Sapanca-Adapazarı hattında ortaya çıktı. Söz konusu hatta yer alan bazı çiftliklerde, gençlere silahlı eğitim verildiği belirlendi. Söz konusu eğitim, Ankara’da tedirginliğe yol açtı. Kontrgerilla çiftliklerinin hikâyesi şöyle:

AT ÇİFTLİĞİNDE “POLİSTEN KAÇMA” EĞİTİMİ

Yeni kontrgerilla tartışmasının fitilini ateşleyen “çiftlikler”, Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’nde bulunuyor. Çiftlikler kayıtlarda “at çiftliği” olarak geçiyor. Büyük araziler üzerine kurulu olan çiftliklerde, düzenli olarak Türkiye’nin değişik illerinden gelen gençlere eğitim veriliyor. Gençler, çiftliklere tatil amacı ile getiriliyor. Burada gençlere saldırı, yaralama, dövüş, polis takibine yakalanmama, ifade teknikleri gibi kontrgerilla eğitiminin pek çok unsuru paramiliter mantıkla anlatılıyor. Burada eğitim alanların ise Ahmet Hakan ve Hürriyet Saldırılarında başrol oynadığını öğrenildi.

HÜSEYİN ÖZAY / ANKARA / TARAF GAZETESİ