Huzurevi konuklarından Sokak Hayvanlarına Jest

Akçakoca Kızılay Yaşlılar Konukevi Sakinlerinden Sokak Hayvanlarına 4 Ekim Hayvan Hakları Günü hediyesi.

Huzurevi konuklarından Sokak Hayvanlarına Jest
2.10.2015 - 19:20
3619

 

Akçakoca Kızılay Yaşlılar Konukevi Sakinleri , 4 Ekim Hayvan Hakları Gününü hatırlatmak ve  sokak hayvanları ile ilgili olarak farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenlediler.

 

 

Huzurevi’nde düzenlenen etkinliğe Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer,  Başkan Yardımcısı Ali Direk, Emniyet Müdürü Muzaffer Durmuş  ve Jandarma Komutanı, Belediye Veterineri Ufuk Göktaş,  Dohaycan Derneği Yönetim Kurulu üyeleri misafir olarak katıldılar.

 

 

Huzuru Evi Müdürü Dilek Aydoğan Direk’in hayvan hakları ile ilgili sunumundan sonra, Dohaycan Derneği Başkan Yardımcısı Mükafat Ata, Sokak hayvanları için yapılan çalışmaları anlatan kısa bir sunum gerçekleştirdi. Sokak hayvanlarının yaşadıklarını anlatan kısa videolar konukevi sakinleri ve misafirler tarafından ilgi ile izlendi.

 

 

Sunumlar bittikten sonra; Dohaycan Derneği  tarafından  “ Sokak Hayvanlarına sahip çıkarak; Beslenmelerini ve sağlıklı su kapları ile temiz suya ulaşmalarını sağladığınız için teşekkür eder, bu güzel davranışınızın gelecek nesillere örnek olmasını dileriz.” Yazılı teşekkür belgesi en yaşlı konuğa teslim edildi. Yaşam Platformu Sözcüsü Neşe Perihan Kulak 'da Sokak Hayvanları için gösterdikleri duyarlık için Huzurevi Konukları adına Dİlek Aydoğan Direk'e Teşekkür Belgesi takdim etti.

 

 

Kaymakam Mehmet  Özer söz olarak “ Şefkatin ve Merhametin çok önemli bir insani değer olduğunu” belirtti ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

 

 

Huzurevi bahçesine yaşlılar tarafından yaptırılan suluk ve yemlik çalıştırıldıktan sonra, önce Çuhallı Çarşısı Emniyet’in önündeki Pugedon’un ( Sokak Hayvanları Besleme aparatı) içine konuk evi sakinlerinin geri dönüşüm için biriktirdiği şişeler atılarak hayvanlara mama ve su verildi.

 

 

Kızılay Yaşlılar Konukevi Sakinleri Akçakoca Barınağı’nı da görmek istediler. Barınaktaki hayvanlara mama ve süt bıraktılar.

 

 

Barınakta kısa bir açıklama yapan Dilek Aydoğan Direk " Huzurevi'nde kalan konukların hayvanları çok sevdiğini, 4 Ekim Hayvan Hakları günü'nde bir farkındalık yaratmak istediklerini" söyledi. " Konuklarımızın talepleri üzerine 1 Ekim Yaşlılar günü ile 4 Ekim Hayvan Hakları gününü birleştirdik. Konuklarımız hayvanlar için su ve mama kabı yaptırdılar, bir kısmını barınağa getirdik." dedi. 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız