Çocuklarımız bu zihniyete emanet

Düzce’nin Sesi Gazetesi olarak tören için okul bahçesine getirtilen protokol sandalyelerinin öğrencilere yağmur altında taşıtılmasını eleştiren haberimizin yankıları devam ediyor.

Çocuklarımız bu zihniyete emanet
2.10.2015 - 18:20
1722

Düzce’nin Sesi Gazetesi olarak tören için okul bahçesine getirtilen protokol sandalyelerinin öğrencilere yağmur altında taşıtılmasını eleştiren haberimizin yankıları devam ediyor.

 Düzce Valisi  Ali Fidan’ın “ çocukları ıslatmayın “ talimatına rağmen öğrencilere yağmurda sandalye taşıtan milli eğitim zihniyetini  okurlarımız eleştiri yağmuruna tutarken,  ne yazık ki;  çocuklarımızı öğrenciden çok “hamal”  gibi gören zihniyetin milli eğitim camiasında varlığını hala koruduğu görülüyor.

 Tıpkı kendisini okul müdürü olarak tanıtan Necmettin Cengiz gibi…

Yaptığımız haberin altına Faceebook hesabını üzerinden  yorum yapan ve okul müdürü olduğunu söyleyen Necmettin Cengiz’in yazdıklarını okuyunca  çocuklarımıza uşağı gibi, emir eri gibi bakan bir zihniyet içinde olduğu  bir kez daha ortaya koydu. İnsan ister istemez ürperiyor.

Düzce’nin Sesi Gazetesi olarak “Vali ıslanmasınlar dedi ama… ” başlıklı haberimizde öğrencilere sandalye taşıtılmasını eleştirerek, Vali Ali Fidan’ın talimatına rağmen çocuklara neden sandalye taşıtıldığını sorguladık. Haberimize çok sayıda yorum gelirken, eğitim camiası içinde olan  ve kendisini okul müdürü olarak tanıtan Necmettin Cengiz isimli yorumcu hem mesleğimize hem de öğrencilere ağız dolusu hakaret etti…

Yaptığı yorumda “Bu haberi yapan kardeşim tutsaydın sandalyenin bir ucundan. Çocukları iyice dokunulmaz yaptınız Tepemizeşıç……sınız yakında...Kendi okulunda sandalye taşımış, elbet taşıyacak.. Başlarım böyle haberciliğe...” diyerek zihniyetini ve çocuklara bakış tarzını ortaya koydu.

Diğer yorumcular ise yorumcu gerçekten okul müdürüyse vay eğitim haline dedirtmekten kendilerini alamadılar. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız