İki caddeye yeni makyaj

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İstanbul ve Gaziantep Caddelerindeki bulunan binaların dış cepheleri elden geçirilerek yeni bir kimliğe kavuşturulacağını açıkladı.

İki caddeye yeni makyaj
14.09.2015 - 21:22
1459

 Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İstanbul ve Gaziantep Caddelerindeki bulunan binaların dış cepheleri elden geçirilerek yeni bir kimliğe kavuşturulacağını açıkladı. Keleş ayrıca 320 dükkanının faal olarak çalıştığı Küçük Sanayi Sitesi'ndeki sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceledi.

Düzce Belediyesi İstanbul ve Gaziantep Caddelerindeki binaların dış cephelerini tek tip hale getirmek için çalışmalarına başladı. Düzce Üniversitesive Düzce Belediyesi bünyesinden üyeler barındıran kurul yaptığı incelemelerle dış cephelerin yenilenmesi için hazırlık yapıyor.Kent merkezinin en işlek iki caddesinde yapılacak yenileme çalışması sonrası, iki cadde Düzce’nin vitrini haline getirilerek görüntü kirliliği de ortadan kaldırılacak.

Estetik Kurul son şeklini verecek

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Düzce Belediyesi Meclis toplantısında da gündeme getirilen dış cephe yenileme konusuna ilişkin madde meclis üyeleri tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi amacıyla Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilmişti. Konuyla ilgili olarak detaylı incelemelerini sürdüren Estetik Kurul da üyeleri ile birlikte Plan ve Bütçe Komisyonu incelemelerine dahil olarak eş zamanlı bir planlama yapacak.

Tek tip düzenleme yapılacak

Komisyon ve Kurulun yaptığı çalışma ve incelemeler doğrultusunda İstanbul ve Gaziantep Caddesinde bulunan binaların dış cephe görünümleri ile kot farklarının ortadan kaldırılması amacıyla tek tip düzenleme yapılması planlanıyor.

Bilindiği gibi Estetik Kurul Düzce’ye yepyeni bir görünüm kazandırmak amacı ile yıkım yapmadan kolay tadilatlar ile estetik bir görüntü elde etmeyi amaçlıyor.