36 proje yürütülüyor

Düzce’nin bağlı bulunduğu Devlet Su İşleri (DSİ)’nin Düzce il genelinde 36 proje yürüttüğü açıklandı.

36 proje yürütülüyor
23.08.2015 - 17:44
3003

 Düzce’nin bağlı bulunduğu Devlet Su İşleri (DSİ)’nin Düzce il genelinde 36 proje yürüttüğü açıklandı.

Ankara’da bulunan DSİ 5.Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Düzce genelinde 2015 Yılı Yatırım Programında yer alan yaklaşık 180 Milyon TL. değerindeki yatırım ve proje yürütüldüğünü ifade ettiler.

Açıklamaya göre DSİ’nin geçmiş yıllardan devam eden ve bu yıl yeni ihaleleri yapılan işler şu şekilde sıralandı.  Düzce’nin içme ve kullanma suyunu 2050 yılına kadar karşılayacak Uğursuyu Barajı, Düzce ilinin taşkın ve rusubat ile ilgili sorunlarını bir bütün olarak çözüme kavuşturacak 35 ayrı alanda geliştirilecek işleri kapsayan ve ihalesini gerçekleştirilen Düzce İli Dereleri 1. Kısım Taşkın ve Rusubat Kontrolü Planlama ve Proje Yapımı iş,  Akçakoca ilçemizin 2050 yılına kadar içme ve kullanma suyunu karşılamak amacıyla inşaatı devam eden  Sarıyayla Barajı ve içmesuyu isale hattı, Akçakoca Haciz, Sırma ve Orhanlı Dereleri Taşkın Koruma İnşaatını, Düzce Ovası Sulaması Şebeke Rehabilitasyonu, Düzce Asarsuyu Deresi Islahı,  Kaynaşlı İlçe Merkezi  ile Düzce Merkez Karacahacımusa Mahallesi Deresi  ile Uğursuyu Deresi Islahı, Gölyaka Aksu Deresi Islahı, Çilimli Yenivakıf Göleti, Yığılca Ahmetçiler Deresi Taşkın Koruma işi,  Büyükmelen Çayı Taşkın Koruma işi, Yığılca İlçe Merkezi Dereleri Islahı Planlama ve Proje Yapımı, Efteni Gölü Projesi,

BÜYÜK MELEN ÇAYI ISLAHI 2. KISIM İŞİNDE İMZALAR ATILDI

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü tarafından 23 Haziran 2015 tarihinde ihalesi yapılan Düzce-Büyük Melen Çayı Islahı 2. Kısım işine ait sözleşme 21 Ağustos tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici  firma arasında Ankara’da imzalandı. İhale  kapsamında,  Büyük Melen Çayında 3460 metre çift taraflı Ocak Taşı ile İstifli Taş Tahkimat ve 1 adet Kutu Menfez  yapılacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız