Devlet kamulaştırdı, onlar ev yaptı

Düzce İl Koordinasyon Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Karayolları 4. Bölge Müdürü Mustafa Karademir, ilginç bir açıklama yaptı.

Devlet kamulaştırdı, onlar ev yaptı
29.07.2015 - 17:46
1695

 Düzce İl Koordinasyon Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Karayolları 4. Bölge Müdürü Mustafa Karademir, ilginç bir açıklama yaptı. Yığılca ve Kaynaşlı’da vatandaşlar yol beklerken, bazı art niyetli kişilerin karayolları tarafından kamulaştırılan alanlara ev yaptığını ve ekiplerin şimdi yıkımlarla uğraştıklarını söyledi.

Yığılca ve Kaynaşlı’da yapılan yol çalışmaları esnasında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamulaştırma alanlarına bazı art niyetli kişiler tarafından  ev yapılması, çalışmaları aksattığı belirtildi. Karayolları 4. Bölge Müdürü Mustafa Karademir , sorumsuz ve art niyetli kişilerin kamulaştırılan alanlara ev yapması yol yapım çalışmasına sürecin uzamasına neden olduğunu belirterek, yetkililerden destek istedi.

Yıkım için destek bekliyoruz

Konu ile ilgili olarak Düzce İl Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklama yapan Karayolları 4. Bölge Müdürü Mustafa Karademir, “Yığılca ve Kaynaşlı’da yol yapımı için kamulaştırılan alanların bazı bölgelerine harici kişiler tarafından ev yapıldı. Çalışmaları aksatan bu binalar için yıkım desteği gerekebilir. Bunun için belediyeler ve kaymakamlıklardan destek bekliyoruz” dedi.

Otoban bağlantı yolu ihalesi tamam

Karademir ayrıca Düzce’nin yıllardır beklediği TEM Otoyolu Bağlantı yolu için müjde verdi. Otoban bağlantı yolu ihalesinin tamamlandığını belirten Karademir, “Düzce TEM otoyolu bağlantısı için projelerimiz hazır ve ihale tamamlandı. Şimdi işi alan yüklenici firma ile yapılacak sözleşme bekleniyor. En kısa sürede yer teslimi yaparak çalışmalara başlayacağız” ifadelerini kullandı.