Akçakoca Belediyesinin zabıta memurları, Akçakoca Belediyesinin işgal kuvvetleri mi?

Akçakoca Balıkçı Barınağının işletmesi geçtiğimiz tekrar 10 yıllığına Sınırlı Sorumlu Akçakoca Su Ürünleri kooperatifine tekrar verilmişti.

 Akçakoca Belediyesinin zabıta memurları, Akçakoca Belediyesinin işgal kuvvetleri mi?
17.07.2015 - 10:00
4354

 

Akçakoca Balıkçı Barınağının işletmesi geçtiğimiz tekrar 10 yıllığına Sınırlı Sorumlu Akçakoca Su Ürünleri kooperatifine tekrar verilmişti.

 

Geçtiğimiz ay Akçakoca Mayıs ayında Akçakoca Belediyesine ait iş makinaları izinsiz bir şekilde Akçakoca Balıkçı Barınağında yıkım yapmış, geçtiğimiz ay yapılan görüşmelerden sonra iş tatlıya bağlanmış ve başkan yardımcısı Suat Madenci tarafından iletişim kurulmadan hiçbir şey yapılmayacağının sözünü vermişti.

 

 Ancak Ali Direk’ten sonra diğer başkan yardımcısı Suat Madenci’nin verdiği sözün de bir hükmü olmadığı anlaşıldı.

 

Barınağın işletmecisi Akçakoca Su Ürünleri kooperatifine haber bile verilmeden konser düzenlenmesine Akçakoca halkının menfaatlerini göz önünde tutan kooperatif yetkilileri barınak içinde konser alanının düzenlenmesine müsaade etmişti.

 

 

Araç geçişi engelleniyor

 

Ancak bu müsaade Akçakoca Belediyesine yetmemiş olacak ki, Doğu mendireğinin başına dubalar koyarak araç geçişini engellemeye başladı.

 

 

Ellerinde yazılı bir emir yok

 

Bilgisine başvurduğumuz zabıta yetkilileri böyle bir emir aldıklarını ancak ellerinde yazılı bir emir olmadığını söylediler. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Akçakoca Kaymak’ımı Aykut Pekmez’in bu konuda izinleri olduğunu söylemekle yetindiler.

 

Bilgisine başvurduğumuz Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi başkanı Mustafa Karakaş yaptığı açıklamada;

 

“ Elimize bir izin belgesi filan ulaşmış değil bu yapılan yol kapatma kanunsuzdur. Akçakoca Balıkçı Barınağı bir üretim yeridir kimse önceden haber vermeden yolu kapatamaz.

 

 

Akçakoca Belediyesi tarafından barınak içerisinde yapılan kanunsuz işlemlerin tatil günlerine denk getirilen bir planlama içerisinde yapıldığının farkındayız.

 

Akçakoca belediyesinde bize söz verecek adam kalmadığı içinde üzülüyoruz. Ali Direk’ten sonra da Suat Madenci’nin verdiği sözlerin tutulmadığını görmüş durumdayız.

 

Pazartesi günü gerekli şikâyetleri yapacağız

 

Akçakoca Belediyesi ile işbirliğine gitmeden de bir yerine on düşüneceğiz. Akçakoca Belediyesi ile yaptığımız protokolleri tekrar gözden geçireceğiz” dedi.

 

Cüneyt Yemenici’nin bu kanunsuz işlem hakkında nasıl bir açıklama yapacağı ise merakla bekleniyor.

 

Zabıtalar tarafından yol kesilmesi sonunda bir arbede çıkmadıysa bu Akçakocalı balıkçıların sakin kalabilmesi ile gerçekleşmiştir.

 

Düşünün ki, kiraladığınız bir fabrikaya Akçakoca Belediyesine ait zabıtalar ellerinde hiçbir izin belgesi olmadan aracınız ile girmeniz engelleniyor ne yapardınız?

 

Haber & Yorum

Ergun Aşçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Abdulkadirpandul
    Abdulkadirpandul
    3.04.2021 18:41

    Bu olaydan başkanın haberi varmı acaba. zabıtanin başına ne yapacağını bilmeyen bir zorba geçmiş aśtigi aśtik misali saldırıyor bakalım kimin başına iş verecek. Hayirlisi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız