Karakaş’tan Yemenici, Akça ve Pazvant’a mendirek eleştirisi

Akçakoca Su ürünleri Kooperatifi Mustafa Karakaş,3. mendirek inşaatı ile ilgili önemli açıklamada bulundu...

 Karakaş’tan Yemenici, Akça ve Pazvant’a mendirek eleştirisi
6.07.2015 - 19:31
7278

 

Akçakoca Su ürünleri Kooperatifi Mustafa Karakaş, 3. Mendirek inşasının durdurulması için Ankara’da girişimlerde bulunan belediye başkanı Cüneyt Yemenici, TSO Başkanı Mehmet Pazvant ve AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça’yı eleştiri yağmuruna tuttu.

 

Karakaş, Akçakoca balıkçılığı ve Akçakoca'da  turizminin gelişmesine katkı sağlayacak 3. mendirek projesinin Yemenici, Akça ve Pazvant tarafından durdurulmaya çalışıldığı imasında bulundu...

 

Yaptığı yazılı açıklamada, seçim öncesi Akçakocalı balıkçılara 3 . mendirek inşaatının yapılması için işin takipçisi olacağı sözünü  veren Yemenici’ye verdiği sözü hatırlatan Karakaş, 16 aydır projenin derin dondurucuda bekletilerek uyumaya alındığı iddiasında bulundu.

 

Mustafa Karakaş yaptığı yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

 

Çileyi çeken biz, suçlamalara muhatap olan da biz

 

“ Akçakocalı balıkçılar ekmeğinin peşinde devletin ve hukukun çizdiği çerçevede mesleğini icra etmeye çalışan meslek erbaplarıdır. Mesleğimizi icra ederken hazırlandığımız, sığındığımız ve gerektiğinde barındığımız Akçakoca Balıkçı Barınağı belki de can ve mal güvenliği açısından en fazla risk altında olan balıkçı barınağıdır. Balıkçı barınağı yapılırken ki, mühendislik hatasının sorumlusu bizler olmasak da, her fırtına da ceremesini biz balıkçılar çekiyoruz.

 

3. mendirek inşası kimin keyfini bekliyor

 

Yıllardır çektiğimiz sıkıntıların sonlandırılmasında eski milletvekilimiz Osman Çakır’ın destek ve gayretleri ile bir noktaya geldi kadar gelindi ve 3. mendireğin yapılması ile ilgili olarak proje ihalesi bile sonuçlandırıldı. Yapılacak 3. Mendirek biz balıkçıların can ve mal güvenliğini sağlamakta faydalı olacağı kadar Akçakoca turizminede katkıda bulunacaktı.

 

Hani nerede verdiğin destek

 

Belediye başkanımız Cüneyt Yemenici’de mahalli seçimler öncesi 3.mendirek inşasına büyük destekler vereceğinin sözünü verdi. Belediyemiz web sayfasında halen verdiği sözün bir yansıması olarak bir liman projesi de bulunmaktadır.

 

Akça ve Pazvant’a eleştiri

 

Aradan geçen 16 ay süresinde neler değişti bilemiyoruz ama belediye başkanımız Cüneyt Yemenici’nin beraberinde AKP ilçe başkanıDergah Akça ve Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant ile birlikte 3. Mendirek inşasının durdurulması için çalışmalar içerisinde olduğunu esefle öğrendik.

 

Barınağı kapatmaya kimsenin gücü yetmez

 

Sonrasında mahalli basına verdiği açıklamada Akçakoca Balıkçı Barınağı kapatılmayacak açıklamasında bulunması iledaha da üzüldük.Balıkçı barınağı kapatılacakmış iddiasında kimse bulunmamıştır bu gündemi değiştirmeye yönelik bir açıklamadır ve de barınağı kapatmaya kimsenin gücü yetmez.

 

Bizim adımıza kara alma yetkisi size kim verdi

 

Balıkçılar için daha uygun bir yer arıyoruz açıklamasını da ciddiye almıyoruz, almıyoruz çünkü biliyoruz ki, bu açıklamaların gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur.Denizciliği ve balıkçılığı bizlerden daha iyi mi biliyorsunuz ki, Akçakocalı balıkçılar ile en ufak bir bilgi alış verişinde bile bulunmadan bizim adımıza karar alıyorsunuz. Biz Akçakocalı balıkçılar olarak 3. Mendirek yapılsa da yapılmasa da mesleğimizi icra etmeye Akçakoca Balıkçı Barınağında devam edeceğiz.

 

Sınırlarımıza bundan sonra daha fazla sahip çıkacağız

 

Bu projenin iptal edilme girişimden önce Akçakoca turizmine katkı vermek adına barınak bizlere bile yetmemesine rağmen sınırlarımıza yapılan müdahalelere tolerans gösteriyorduk. Bu girişimden sonra 3. Mendirek yapılmayacak varsayımından hareketle sınırlarımıza çok daha fazla sahip çıkacağız. Balıkçı barınağında ki tüm düzenlemeleri sadece balıkçılara yönelik yapacağız.

 

Bizim derdiğimiz ekmek kavgası

 

Bu çalışmalardan zarar göreceklerin adresi Akçakoca Balıkçılarının meslek örgütü olan Akçakoca Su ürünleri Kooperatifi değildir.Mücadelemiz bundan önce de olduğu gibi hep var olan kanunların çerçevesinde olacaktır. Önümüz balıkçılık mevsimi, kulaklarımızı tartışmalara kapatıp işimize bakacağız.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Balıkçı
  Balıkçı
  3.04.2021 18:41

  Mustafa Gündeme gelmek için konuşuyorsun diyen Arkadaş Mustafa Karakaş ın adı da resmide ortada gündeme gelme gibi bir derdi neden olsunki?Mustafa Karakaş 25 Yıldır Ekmeğini alın teriyle denizden çıkaran bir insan , ve hakları korunsun daha iyi çalışma şartları olsun diye tüm balıkçıların 6 kere üst üste seçmiş olduğu bir başkan:)Emekli olsun diyen arkadaş da Mustafa Karakaş isterse emekli olur ama istemezse başkanlık tan inmez ama çok kişiyi koltuğundan eder ki etmiştirde ..Herkes gider o kalır . Herkes işine baksın.Mustafa Karakaş sarhoşluğu ayılmasıda hiç kimseyi ilgilendirmez şu anda Rükuda selfie çektiren dinini ve ibadetini reklam amaçlı kullanan bir çok reklamcıdan daha dinine düşkündür.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Mustafa gündeme gelmek için konuşuyorsun bunu herkes biliyor 3. Mendireğin bir hata olduğunu bana sen anlatmıştın ne oldu da şimdi böyle konuşuyorsun.ne yani şarhoştum aydım ben bu işten caydım mı demek istiyorsun ya da farklı hesapların mı var liman ile ilgili

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ADAMSIN BUYUK ISKENDER

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  LİMANI ORDAN KALDIRAN KAHRAMNADIR BNM GÖZUMDE ESKIYE DONMESI LAZIM

 • Chp li
  Chp li
  3.04.2021 18:41

  Fikret başkanda karşıydi arayın sorun sadece osman Çakır istiyordu onun vizyonu o kadar di sığ düşüncelerle bitirecek akcakocayi o limanı kim kaldırırsa kahramdir

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  fevai arslan ve cüneyt yemenici takoz koydu

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  SAYIN LİMAN BAŞKANI YAPILAN MEVCUT LİMAN TEZEL KAMPİNG E KADAR OLAN KUMSALI YOK ETTİ. BİRDE BUNUN ÜSTÜNE MENDİREK DİYORSUNUZ. MENDİREK TE YAPILINCA MARTI GİBİ KAYALARIN ÜSTÜNDE DİKİLİRİZ ARTIK

 • Sevilay savaş
  Sevilay savaş
  3.04.2021 18:41

  Ankaradan KEPÇE ile hizmet gelecekti...ÇAY kaşığına da razı gelecek AKCAKOCA HALKI...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  o mendirek yapılmamalı.Bu liman akçakocanın merkezinden sökülmeli.En azından eskiye döndürülmeli.Bu liman başkanıda artık emekliye ayrılmalı...saygılar

 • Tevfik çakaloğlu
  Tevfik çakaloğlu
  3.04.2021 18:41

  Cüneyit bey o limanda kaç kişi fırtınada can pazarı Yaşar bilirmisin parayla aldığın balık can havliyle o tezgâha giriyor ordan Şunları hazırla demekle parayı vermekle olmuyor ve Karakaş'ın sonuna kadar arkasındayız ben AKP li olarak bu konuyu duyunca üzüntü dıydum tayip başkan gibi Yapıcı ol Yıkıcı değil seni oraya getiren biz sen kendin gelmedin o mevkiye

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Vay memleketin haline çoluk çocuğa kaldı herşey. Yokmu bu memlekette abiler oturaklı siyasetçiler yazıl şu akçakocaya Koşarak geri gidiyor

 • büyük iskender
  büyük iskender
  3.04.2021 18:41

  Sana ilk sorum bu barınak ta balikcilikla geçinen kaç kişi var ben söyleyeyim 10 nu geçmez geri kalan balıkçı kartı olan Fuzuli ler 2 mendirek yapılınca gelecek nesiller kumsal bulamayacak denize girmeye Karaburuna kadar gidecekler bunu düşündün mu 3 seni ordan atmak isteyen yok veya kimseyi dışarı atmak isteyende yok başka barınak yapılsa çarşıda n kalksa bir gebekeseli osman birde sen sürmeli mustafa yazık menfaatlerimız uğruna sehrimizi ahmet ozbakir gibi mahfetmeyelim

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız