Pazarda Ramazan bereketi

Düzce’nin en büyük semt pazarı olan Perşembe Pazarında Ramazan bereketi yaşandı.

Pazarda Ramazan bereketi
19.06.2015 - 18:28
1604

Düzce’nin en büyük semt pazarı olan Perşembe Pazarı'nda Ramazan bereketi yaşandı.

QAziziye Mahallesi’nde kurulan Perşembe Pazarı, Ramazan ayının ilk gününde vatandaşların adeta akınına uğradı. Ramazan ayının bereket ve bolluğu çarşıya pazara yansıyor. Vatandaşlar, çarşı pazar iftar ve sahur sofralarını süslemek için boy bol alışveriş yaptı. Yaz bolluğunun ramazan bereketiyle birleşmesi nedeniyle Pazara gelen vatandaşlar, en çok meyvelere rağbet gösterdi.Pazarcı Esnafı, Ramazan aylarının hem pazarcı hem de vatandaşlar açısından bereketli geçtiğini söylediler. Akşam saatlerinde ise pazarın daha kalabalık olacağını bildirdiler. Özellikle domates, salatalık, biber, kiraz, karpuz gibi ürünlerin çok rağbet gördüğü ifade eden esnaflar: “ Ramazan ayı bereketiyle geldi. Esnafımız bu gün satışlarını neredeyse iki katına çıkartı. Ürünlerimiz yaz ayı olması nedeniyle hepsi çok uygun. Vatandaşlarımız iftar ve sahur sofraları için bol bol alışveriş yapıyor” dediler.

Perşembe Pazarında oluşan bazı ürünleri fiyatları ise şu şekilde: “ Domates kilogram 1 ila 2 TL, biber 2 TL, Kabak, 2 TL, Fasulye 4 TL, Salatalık 1 TL, Patates 4 kilo 5 TL, Soğan 1 TL, yeşillikler tane 50 kuruş, Meyve fiyatları: Erik 2 TL, Şeftali 2,5 TL, Çilek, 3,5 TL, Kavun tane 1 TL, Karpuz kilo 50 kuruş, Kiraz 3 TL.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız