Polis huzur kaçıranları affetmeyecek

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi’nde havaların ısınması ve vatandaşların çok az olan uyku süresini balkonlarda değerlendiren

Polis huzur kaçıranları affetmeyecek
19.06.2015 - 18:28
1687

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi’nde havaların ısınması ve vatandaşların çok az olan uyku süresini balkonlarda değerlendiren vatandaşlar için ek tedbir aldı. Gün içinde ve geceleri abartılı egzoz ile şehir içinde dolaşan motosikletler toplanmaya başladı.

Düzce’de hava sıcaklığı yüksek seyi ederken, Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte vatandaşlar için en kıymetli şeylerden biri uyku oldu. Kısa zamanda daha çok uyuyup dinlenmek isteyen vatandaşlar için Düzce İl emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şubesi’nce ek tedbirler alındı. Vatandaşları yaz akşamlarında en çok rahatsız eden unsurların başında tescilsiz ve aşırı gürültüye neden olacak şekilde düzenlenmiş motosikletlerin geldiğini belirten Trafik Şubesi yetkilileri, “Yaz aylarında özellikle akşam saatlerinde en yoğun şikayeti motosikletlerden alıyoruz. Gezmek isteyenden dikkat çekmek isteyen gençlere kadar herkes motosikletle sokak sokak dolaşıyor. Bu da ciddi derecede gürültü kirliliğine ve halkın huzurunun kaçmasına neden oluyor. Özellikle Ramazan ayının girmesi ile birlikte gecesini ikiye bölen vatandaşın uykusu daha da kıymetli, hale geldi. Denetimlerimizi Ramazan ayı öncesi başladık. Yaz boyunca devam edeceğiz” dedi.

Abartı egozoza 172 lira

Yapılan denetimlerde araçların her belgesi tam olsa bile sadece abartı egzoza 172 lira para cezası kesildiği ve aracın sorun çözülmeden trafiğe çıkmasının da yasaklandığını belirten Trafik yetkilileri, verilen sürede egzozlarını değiştirmeyen araçların da trafikten men edildiğini belirttiler. Yetkililer, ilk yakalamada 172 lira para cezası verildiğini ve 3 günlük süre tanındığını, bu sürede araçlarının egzozunu değiştirmeyen kişilerin araçlarının bir dahaki yakalamada trafikten men edildiğini ve yeniden ceza kesildiğini açıkladılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız