Vatandaş kurum kurum gezip destek aramayacak

Düzce Valiliği önderliğinde Düzce Belediyesi, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile vatandaşlar kurum kurum gezerek destek aramayacak.

Vatandaş kurum kurum gezip destek aramayacak
18.06.2015 - 18:11
1957

Düzce Valiliği önderliğinde Düzce Belediyesi, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile vatandaşlar kurum kurum gezerek destek aramayacak. Bu 3 kurumdan birisine destek için başvuran vatandaşların diğer ihtiyaçlarını kurumlar kendi aralarında haber verecek.

Düzce Valiliği’nin hazırladığı proje ile Evde Bakım Hizmetleri Protokolü adı altında Düzce Belediyesi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalar atıldı. İmza törenine Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr.Mahir Arslan ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü  Zeki Yıldırım katıldı.

Proje hakkında bilgiler veren Vali Ali Fidan, “Evde Sağlık Bakım ve Sosyal Destek hizmetlerinin iş birliği içerisinde yürütülmesi için protokol imzalayacağız. Düzce Belediyesi, Halk Sağlığı ve Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanacak. Bu kapsamda kurumlar arasında etkin bir koordinasyon sağlayacağız. Hem de kanyakları çok etkin kulacağız. Bir vatandaşımız sosyal gereksinimler sebebi ile hangi birimden başvuruda bulunmuşa ilgilinin diğer kurumlara gitmeden diğer kurumların verdiği hizmetlerden yararlanmış olacak. Bilmediği hizmeti alma imkanı varsa bundan da yararlanacak. Evde sağlık hizmetlerini halk sağlığı müdürlüğü yürütüyor. Buna başvuran bir vatandaşımızın belediyeden yada aile sosyal politikalar il müdürlüğünden alacağı hizmet varsa bunlardan da yararlanmış olacak. Hayırlı olsun” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız