Tacizci öğretmen tutuklandı

Öğrencilerine tacizde bulunduğu iddia edilen Boğaziçi Ortaokulu’nda görev yapan Ş.A.Ç.mahkeme tarafından tutuklandı

Tacizci öğretmen tutuklandı
11.06.2015 - 13:40
5968

Boğaziçi Beldesi’nde bulunan Boğaziçi Ortaokulu’nda görev yapan Ş.A.Ç.’nin odasına çağırdığı öğrencileri taciz etti iddia edildi. Bir öğrencinin ailesine haber vermesi ile başlatılan soruşturmada daha önce de çok sayıda öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen öğretmen, jandarma tarafından gözaltına alındı. Ş.A.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre Boğaziçi Beldesi’nde bulunan okulda Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ş.A. Ç.  odasına çağırdığı ve yaşları 10 ile 15 arasında değişen kız öğrencileri vücutlarının çeşitli yerlerine dokunarak taciz ettiği iddia edildi. Öğrencileri daha sonra aileleri söylemesi durumunda sınıfta bırakmakla tehdit eden öğretmen uzun yıllar tacizlerini sürdürdüğü ileri sürülen Ş.A.Ç.’nin son olarak bir kızı daha taciz etti öğrencinin vücuduna dokundu. Yine iddialara göre tacize uğrayan öğrenci ise durumu ailesine bildirince konu ile ilgili olarak jandarma ekipleri çalışma başlattı.

Okulda yapılan soruşturmalarda şahsın geçen yıl okuldan mezun olan öğrenciler dahil çok sayıda öğrenciye elle ve sözle cinsel tacizde bulunduğu tespit edildi. Ayrıca Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ş.A.Ç.’nin okulda ki bilgisayarına da el konulduğu ve bu bilgisayarda bazı öğrencilere ait görüntü ve fotoğraf olduğu iddia edildi. Bunun üzerine gözaltına alınan şahıs jandarmada yapılan ilk sorgulamasının ardından bugün Düzce Adliyesine çıkarıldı. Müdür Yardımcısı Ş.Ç.A.’nın Adliyeye getirildiği sırada arbede yaşandı.  Mahkemede ifadesi alınan zanlı tutuklanarak Çilimli T tipi cezaevine gönderildi.   

Kaynak: Düzcenin Sesi