Seçimde bin 69 güvenlik görevlisi hizmet yapacak

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği seçimleri için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi.

Seçimde bin 69 güvenlik görevlisi hizmet yapacak
5.06.2015 - 17:19
2568

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan  25. Dönem Milletvekilliği seçimleri için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi.

Düzce Valiliği 7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem milletvekilliği seçimleri için hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada “7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy verme işlemlerinin İlimizde kanunlar çerçevesinde ve demokratik anlayış içerisinde huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gerekli olan her türlü güvenlik tedbirleri alınmıştır. Düzce ilinde 7 Haziran 2015 Pazar günü 08.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde 253 bin 389 seçmen, 877 sandıkta oy kullanacak olup, seçim güvenliğini sağlamak üzere 700 polis ve 369 jandarma olmak üzere toplam bin 69 güvenlik personeli görev yapacaktır. 298 sayılı Kanunun 79’uncu maddesi uyarınca; oy kullanma süresince Düzce ili genelinde bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı tutulacak olup, her ne suretle olursa olsun ispirtolu içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit ispirtolu içki verilmesi ve içilmesi yasaktır.

Oy verme günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse ruhsatlı dahi olsa silah taşıyamayacaktır. Seçim günü sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın oy kullanabilmeleri amacıyla 112 İl Ambulans Servisini arayarak oy kullanmak istediklerini bildirmeleri halinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesinde hastalarımızın bulundukları seçim bölgelerinde sorunsuz bir şekilde oy kullanmaları sağlanarak, tekrar evlerine nakilleri sağlanacaktır” denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • ahmet
    ahmet
    3.04.2021 18:41

    Güncelliğiniz akp iktidarda olmayınca sekteye mi uğradı. Konvoy niye yapılmadı alın size haber

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız