Adalet Bakanı Düzce

Ankara’dan Sakarya’ya giderken Düzce’ye uğrayan Adalet Bakanı Kenan İpek, Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye

Adalet Bakanı Düzce
3.06.2015 - 17:04
3998

 

Ankara’dan Sakarya’ya giderken Düzce’ye uğrayan Adalet Bakanı Kenan İpek, Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Düzce Adliyesi’ni ziyaret etti.

 

Bakan İpek, Düzce’de Adalet Bakanlığı yatırımalrı konusunda sıkıntı yaşanmamasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 

 

Adalet Bakanı Kenan İpek, beraberinde HSYK 3. Daire Başkanı Metin Yandırmaz ile birlikte bir cenaze katılmak için Sakarya’ya giderken Bolu ve Düzce’ye de uğradı. İlk ziyaretini Bolu’ya gerçekleştiren İpek, ardından Düzce’ye geldi. Düzce ziyaretine Düzce Valiliği başlayan Adalet Bakanı Kenan İpek’i Düzce Valisi Ali Fidan, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, protokol üyeleri, daire amirleri karşıladı.  Düzce Valisi Ali Fidan’ı makamında ziyaret eden Bakan Kenan İpek, Düzce’de Adalet Bakanlığı yatırımları konusunda bir sıkıntı yaşanmamasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Düzce Valisi Ali Fidan ise tek sorunun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binası konusunda yaşandığını ancak bu sorunun da Kalıcı İş Yerleri’nden bir bloğun Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na tahsisi ile çözüleceğini bildirdi.

 

 

Bakan İpek ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i ziyaret etti.  Bakan İpek, Düzce’nin şehir gelişimi, sanayi yatırımları ve turizm potansiyeli hakkında bilgi aldı. Başkan Keleş, Adalet Bakanı İpek’e ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Düzcemiz, yaşadığı ağır deprem sonrası şehir unvanı almış küçük bir kent olmasına rağmen çok hızlı bir yaşam olduğunu söylemeliyim. Özellikle turizm ve sanayi alanında sahip olduğumuz potansiyel ve hızlı gelişim ilimizin kalkınmasına en önemli katkıyı sağlıyor. Yayla, akarsu, şelale ve Akçakoca’daki deniz turizmi başta olmak üzere Konuralp’de bulunan Batı Karadeniz’in ayakta kalan son Antik Tiyatrosu için çalışma ve projelerimiz devam ediyor. Ayrıca sanayi alanındaki yatırımlara da bir yenisi daha eklendi ve 4. Organize Sanayi Bölgemizin yapımına başlandı” ifadelerini kullandı.

 

 

Adalet Bakanı Kenan İpek de yaptığı açıklamada Düzce’nin gözle görülür bir potansiyele sahip olduğunu ve bu şansı da iyi değerlendireceğinden emin olduğunu belirtti. Ziyaret sonunda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Bakan İpek ve beraberindeki HSYK 3. Daire Başkanı Metin Yandırmaz’a Düzce has el sanatlarından tel kırma işi birer tablo hediye etti.

 

 

 Belediye ziyaretini tamamlayan Bakan İpek Düzce Adliyesi’ne geçerek Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Ümit’ten bilgiler aldı. Çilimli’de bulunan T Tipi Kapalı Cezaevi’ni de ziyaret eden Bakan İpek daha sonra Düzce’den ayrıldı. 

 

 

Kaynak: Düzcenin Sesi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız