Memursen: İktidar verdiği sözü tutsun

Büro Memur-Sen Düzce Şubesi tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu önünde yapılan açıklamada, hükümet protesto edildi.

Memursen: İktidar verdiği sözü tutsun
14.05.2015 - 12:37
2088

Büro Memur-Sen Düzce Şubesi tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu önünde yapılan açıklamada, hükümet protesto edildi. Büro Memur-Sen Düzce İl Başkanı Mahmut Gazi Yılmaz, SGK personelinin bazı haklarının ellerinden alındığını ve iktidarın verdiği sözleri tutmadığını söyledi.

Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Haftası’nda Sosyal Güvenlik Kurumu personelleri için harekete geçti. Düzce SGK İl Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklaması ile hükümet protesto edildi. Büro Memur-Sen üyeleri adına açıklama yapan İl Temsilcisi Mahmut Gazi Yılmaz, SGK personelinin verilmeyen, ellerinden alınan fazla mesai ücretleri, ikramiyeler, ek ödemeler gibi mali ve özlük haklarını geri istediklerini söyledi.

Haksız uygulamalar yapılıyor

Mahmut Gazi Yılmaz, memurlar üzerinde haksız uygulamalar yapıldığına dikkat çekerek “Bilindiği gibi bu yıl 11-16 Mayıs tarihleri arası Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Kurumda görev yapan memur kardeşlerimiz, Sosyal Güvenlik Haftası’nı ellerinden alınan mali ve özlük hakları nedeniyle maalesef kutlayamamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu, ülkemizde yaşayan 77 milyon vatandaşımızı yakından ilgilendiren bir kurumdur. İnsanlarımızı beşikten mezara kadar ilgilendiren Sosyal Güvenlik Kurumu’nda emekli aylığından yetim aylığı bağlamaya, Bağ-Kur işlemlerinden sigorta işlemlerine kadar çok sayıda hizmet, yurtdışındakiler dahil tüm vatandaşlarımıza verilmektedir. Hizmetin etkin ve eksiksiz bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması şüphesiz kurumda görev yapan yaklaşık 28 bin memur arkadaşımız tarafından sağlanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak, bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurumdaki memurlar göz ardı edilmektedir. Unutulmamalıdır ki hizmetin en iyi şekilde verilebilmesi öncelikle çalışanlarının mutluluğunu sağlamaktan geçmektedir. Kendi çalışanını memnun edemeyen bir kurumun vatandaşlarımızı memnun etmesi mümkün değildir. Ülkemizin bel kemiği olan kurumdaki haksız uygulamalar nedeniyle maalesef memurlarımızın bel kemiği kırılmıştır” dedi.

Rızkımıza göz diktiler

Yılmaz, fazla mesai ücretlerinin verilmemesinin rızka göz dikmek olduğunu söyleyerek “Sosyal Güvenlik Kurumu personeli aşırı iş yükü ve yapılandırmalar nedeniyle gecesini gündüzüne katarak, hafta sonları tatil yapmadan, mesai mevhumu gözetmeden çalışmaktadır. Personelin yaptığı fazla mesailere karşılık aldığı ücret koca bir sıfırdır. Kendinden, ailesinden fedakarlıkta bulunarak özveri ve büyük gayretle çalışan personele yaptıkları fazla mesaiye karşılık ücretlerinin ödenmemesi tam anlamıyla adaletsizliktir, haksızlıktır. Fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi, personelin evine götürdüğü ekmeğe, çocuklarının rızkına göz dikmekten başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu sözünü tutsun

İl Temsilcisi Gazi Mahmut Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fazla çalışma ücretleri konusunda kendilerine söz verdiğini vurgulayarak “Konfederasyonumuz Memur-Sen’in geçtiğimiz ay yapılan olağan genel kurulunda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ‘Fazla çalışma konusunda herhangi bir adaletsizliğe mahal vermeyecek şekilde gereken adımlar atılacak. Ücretlerle ilgili düzenlemeler yapılacak’ dedi. Bizler, fazla mesai ücretleri konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun söylediklerinin en kısa zamanda hayata geçirilmesini istiyoruz.  Bizler kimseden haksız bir kazanç istemiyoruz. Bizler, fazla mesai yapan memur kardeşlerimizin emeğinin, alın terinin karşılığını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız