Prof.Rıza Abay ‘’geleceğe yürümek’’ üzerine sunum yaptı

Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda geleceğe emin adımlarla yürümek konulu bir konferans düzenlendi.

Prof.Rıza Abay ‘’geleceğe yürümek’’ üzerine sunum yaptı
20.04.2015 - 12:35
4790

Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda geleceğe emin adımlarla yürümek konulu bir konferans düzenlendi.

 

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’in de katıldığı konferansta Prof. Dr. Ali Rıza ABAY bir sunum yaptı. Öğrencilere geleceğe emin adımlarla ilerleyebilme konusunda birçok öneride bulunan ABAY, hedef oluşturma konusunda kendi hayatından da kesitler sunarak öğrencileri motive etti.

 

 

Prof.Abay, ”ne olmak istedim? ne oldum?ne olamadım?” sorularıyla “ne yaparsanız ne olursunuz?” soruları etrafında konuşmasını örüntülerken, öğrencilere mutlaka çantalarında ders kitabı dışında araştırma, inceleme, roman vs. bir kitap bulundurmalarını ve okumalarını tavsiye etti.

 

 

ABAY, ayrıca Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Yalova Üniversitesi arasında karşılıklı öğrenci ziyaretleri yapılacağını öğrencilere müjdeledi. Önümüzdeki günlerde Yalova Üniversitesinden bir gurup öğrencinin Akçakoca İ.H.Lisesini ziyaret edeceğini, akabinde buradan da bir gurup öğrencinin Yalova Üniversitesi’nin ziyaret edeceğini söyledi.

 

Konferansın sonunda Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Prof. Dr. Ali Rıza Abay'a Akçakoca'nın yöresel ürünlerinden oluşan hediyeler takdim etti.

 

 

Daha sonra okul içi sınıflararası futbol turnuvasında derece alan öğrencilere Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Cevik ve  Prof. Dr. Ali Rıza Abay tarafından ödülleri verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız