Belediye-İş’in hedefi Genel Müdür

Belediye-İş Sendikası Genel Merkez Sorumlusu Erdoğan Kefeli yaptığı açıklamada sendikaya üye oldukları için işçilerin zorla işten çıkarıldığını ileri sürerek, belediyeye ait şirketin genel müdürüne seslendi.

Belediye-İş’in hedefi Genel Müdür
15.04.2015 - 16:26
1711

 

 

Belediye-İş Sendikası Genel Merkez Sorumlusu Erdoğan Kefeli yaptığı açıklamada sendikaya üye oldukları için işçilerin zorla işten çıkarıldığını ileri sürerek, belediyeye ait şirketin genel müdürüne seslendi.

 

Belediye-İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Erdoğan Kefeli yaptığı açıklamada, “11 Eylül 2014 tarihinde çıkartılan 6552 sayılı kanun ve buna bağlı yönetmeliklerin yayınlanması ile Düzce Belediyesinde başlatmış olduğumuz örgütlenme çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamladık. Şu an itibarı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yetki başvurusunda bulunduğumuz işyerlerinin toplam işçi sayısı 458 olmuştur.  Bu örgütlenme sürecinde emeği geçen sendikamızın tüm temsilci, yönetici, öncü işçileri  ile  çalışanların yasal ve anayasal hakkına saygı duyan Belediye Başkanımız Mehmet Keleş’e tekrar teşekkür ediyorum. Ancak bu süreçte yaşadığımız zorlukları ve sıkıntıları da Düzce Kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. 

 

Düzce Belediyesinin kendi şirketi olan İNTAŞ ve YEYPAŞ örgütlenmemiz sırasında, şirketlerin genel müdürü, İNTAŞ da çalışan iki işçi arkadaşımızı sendikadan istifa etmeye zorluyor, bunda başarılı olamayınca da, işten atıyor. Aynı genel müdür YEYPAŞ dan bir arkadaşımızı da sendikadan istifaya zorluyor, istifa ettiremeyince de arkadaşımızı tazminatsız olarak işten atacağını söylüyor. Ancak işe iade ve sendikal tazminat davası açmayacağına dair ibraname vermesi halinde kendisini tazminatlı olarak işten atacağını söylüyor. Arkadaşımız bu kirli pazarlığın içine girmeyince de, tazminat ve işsizlik sigortasından para almasın diye, ahlaka ve iyi niyet kurallarına aykırı hareket etmekten çıkış veriyor.  Şimdi genel müdür beye sormak isterim, Bu işçi arkadaşımız, ahlaka ve iyi niyet kurallarına aykırı hareket olarak ne yapmıştır. Yapmadığı halde, böyle bir ithamla bir işçiyi işten atmak onun ekmeğini elinden almak, çoluk çocuğunu aç bırakmak sana nasıl  bir haz ve zevk vermiştir. Şimdi zafer mi kazanmış oldun. Müdür sen bırak zafer kazanmayı,  her şeyden önce insanlığını kaybettin, insanlığını” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız