İlim Akyar, gözyaşlarıyla toprağa verildi

Akçakoca halkının iyileşmesi için kampanyalar düzenlediği kan kanseri hastası İlim Akyar, yaşam mücadelesini kaybetmesinin ardından bugün toprağa verildi.

İlim Akyar, gözyaşlarıyla toprağa verildi
9.04.2015 - 15:13
11917

 

Akçakoca halkının iyileşmesi için kampanyalar düzenlediği kan kanseri hastası İlim Akyar, yaşam mücadelesini kaybetmesinin ardından bugün toprağa verildi.

 

 

Akçakoca’da vazife yapan Polis memuru Melih Akyar’ın ilköğretim öğrencisi olan 11 yaşındaki kızı İlim Akyar’ın cenaze namazını İlçe Müftüsü Mehmet Taşçı kıldırırken, cenaze törenine ilçe protokolünden çok sayıda ismin yanı sıra, Düzce ve Akçakoca’nın emniyet personeli ve çok sayıda vatandaş ve İlim’in sınıf arkadaşları katıldı.

 

 

2013 yılının ekim ayında aşırı yorgunluk ve yüksek ateş şikâyetiyle Akçakoca Devlet Hastanesi'ne getirilen 11 yaşındaki İlim Akyar, iki yıldır verdiği mücadeleyi kaybetti. Yaşam mücadelesini kaybederek hayata veda eden Lösemi hastası İlim bugün son yolculuğuna uğurlandı.

 

 

2013 yılının ekim ayında aşırı yorgunluk ve yüksek ateş şikayetiyle Akçakoca Devlet Hastanesi'ne getirilen 11 yaşındaki İlim Akyar'ı muayene eden doktor, lösemiden şüphelenmiş ve İlim'i hemen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk etmişti. Burada kesin olarak lösemi teşhisi konulan İlim, o günden bu yana sağlıklı günlerine dönme mücadelesini sürdürüyordu.

 

 

Uygun donör için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çalışmaların yürütülürken, babasının görev yeri Akçakoca’da da İlim'e umut olacak bir kampanya başlatılmış, onlarca kişi İlim’e umut olmak için kampanyaya katılmıştı.

 

 

İlim’e umut olacak haber nihayet yurt dışından gelmiş, iki ay önce uygun donör bulunmuştu. Donörden alınan kan ve doku örnekleri çeşitli testlerden geçirilip tedavi süreci devam ederken, ağır tedavi koşullarına dayanma direncini yitiren İlim Akyar hayata gözlerini yumdu.

 

 

Edinilen bilgiye göre,Doktorlarının donörden alınacak kök hücre nakli eşleşmesinin % 10 oranında düşük bir ihtimal olduğunu söylemesine rağmen, aile ve sevdiklerinin desteğiyle tedaviye devam eden küçük İlim, hayat mücadelesini kaybederken, cenazesi bugün Akçakoca Merkez Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Yukarı Mahalle mezarlığına defnedildi.