Beyazay Derneği ‘’Birlikte daha aktif” projesi startını verdi

Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi tarafından Akçakoca’da , “ Birlikte Daha Aktif” projesi kapsamında, Akçakoca öğretmenevi önünden başlayıp merkez cami önüne kadar engelli - engelsiz her birey aynı anda yürüyüş gerçekleştirildi.

Beyazay Derneği ‘’Birlikte daha aktif” projesi startını verdi
4.04.2015 - 13:02
4722

 

Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi tarafından Akçakoca’da , “ Birlikte Daha Aktif” projesi kapsamında, Akçakoca öğretmenevi önünden başlayıp merkez cami önüne kadar engelli - engelsiz her birey aynı anda yürüyüş gerçekleştirildi.

 

Akçakoca Öğretmenevi önünde başlayan programa, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce İl Jandarma Komutanı Ramazan Akça, Düzce Baro Başkanı Ali Dilber, Beyazay Derneği Genel Başkanı, Ak Parti eski İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Dergah Akça, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Uçar ile 60 kadar Engelli ve Akçakoca Engelliler Derneği Yöneticileri, Dohaycan Derneği,  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Akçakoca Öğretmenevi önünden başlayan yürüyüş ve spor programı 1 km yürüyüşün ardından Merkez cami önünde hazırlanan Basketbol potasına top atılmasıyla sonuçlandı.

 

 

Çok sayıda engelli kol kola yürüyerek ilginç görüntüler oluştururken, Engelli ve Engelsiz vatandaşlar birlikte Basketbol oynayarak kaynaştılar.

 

Program sonunda İHA’ya  değerlendirmelerde bulunan Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, ’’İnsanların birbirlerini en iyi tanıma ve tanıtma yolu faydalı bir etkinliği birlikte yapmalarından geçtiğini, Bu etkinlik toplumun her kesimini kaynaştırıcı etkiye sahip olan “SPOR ‘’ dur.’’ dedi.

 

 

 Lokman Ayva,’’Beyazay, bu alanda engellilerin hayata daha sıkı tutunabilmeleri için harekete geçti “Aşmak İçin Hareket(ET)” Projesini başlattı.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşen bu proje sayesinde Engelli ve Engelsiz her birey aynı anda spor yapacak. Engeller Hep Birlikte “ SPOR” ile aşılacak. ’’diye konuştu.

 

 

Proje fikrinin bir araştırma sonucu ortaya çıktığını belirten Lokman Ayva’’ Yapılan araştırmada, İnsanlarımızın yüzde 70’i engelli komşu istemiyor, Yüzde 80’i aynı işyerinde çalışmak istemiyor, Yüzde 57’si sınıfında engelli çocuk istemiyor. Biz dedik ki bir dakika bu niye böyle oluyor,

 

 

Bizde bir araştırma yaptırdık, şunu fark ettik, aslında Engelliler hakkında insanlarımızın bir bilgisi yok, Yüzde 92’si engelliler nasıl yemek yiyor bilmiyor, Yüzde 89’u nasıl selamlaştığını bilmiyor, nasıl yaşarlar, günlük iletişimleri nasıl bilmiyorlar zaman dedik ki birbirimizi tanımak için bir şey yapmak lazım, Bunun en güzel yolu etkinlik yapmak lazım, bununda yolu spor yapmak lazım, aramızdaki engelleri, aşmamız lazım bunu aşmak içinde hareket etmek lazım dedik ve böyle bir proje başladık, Projemiz 81 İl’de başlatıyoruz. Projemiz 2 yıl sürecek ve 2 yılda birbirimizi tanıyacağız, herkese çağrıda bulunuyor, sporculara sanatçılara herkesi bu programda kampanyamıza davet ediyoruz’’ dedi.

 

Konuşmaların ardından program sona erdi.

 

 
 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzceden Bir Vatandaş
  Düzceden Bir Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Herşeyi başkandan bilmeyin. Programı Türkiye Beyazay Derneği organize etti, engelli kardeşlerimiz ve gelen konuklar öğretmenevinde konakladığı için, derneğin koordinatörleri bu yürüyüşü öğretmenevinden başlamasını ön gördüler. Çuhallı çarşısına kadar yürünecekti, fakat mesafe çok uzun olduğu için merkez cami önünde sonlandırma kararı yine derneğimiz yetkililerince alındı...." Aşmak İçin Hareket " projesine destek olup bu anlamlı yürüyüşe katılan herkese teşekkürler. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'ye bizlere verdiği destekten dolayı teşekkürler.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  tebrik ediyorum.. gönülden kutluyorum.. yalnız bir şeyi anlamıyorum sayın yemenici Akçakoca tarihinde bütün yürüyüşler çuhallı çarşısından spor salonunun önünden başlar merkez de biterdi siz neden öğretmen evinin önünde başalttınız. bunu bir düşünün..

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız