Mahalleye Turizm Pazarı açılıyor

Yukarı Mahalle’de kurulacak Turizm Pazarı ve 2015 Mahalle şenlikleri ile ilgili çalışmalar başladı.

Mahalleye Turizm Pazarı açılıyor
30.03.2015 - 11:33
3991

 

Akçakoca'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Yukarı Mahalle’de kurulacak Turizm Pazarı ve 2015 Mahalle şenlikleri ile ilgili çalışmalar başladı.

 

Yukarı,Cumhuriyet,Orhangazi ve Hacı Yusuflar mahallesi sakinleri,  hafta sonu bir araya gelerek geliştirdikleri ortak bir proje ile 25 Nisan Tarihinden itibaren Yukarı Mahalle Turizm pazarı açılmasına karar verdiler.

 

Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan toplantıda ayrıca,   2015 Mahalle şenliklerinin 18-19 Temmuz 2015 (Ramazan Bayramın ikinci ve üçüncü günü) yapılması karara bağlandı.

 

Görüş ve önerilerine açığız

 

Proje sorumlusu Gülten Özdeş’den alınan  bilgiye göre “ Pazarımız öncelikle el ve ev ürünlerinin satılacağı bir pazar olacak. Yöresel ürünler ve yöresel yemeklerin de satılacağı pazar. Pazarı, hem satın alacakları,hem de  satın aldıklarını yiyecekleri şekilde hazırlamaya çalışacağız. Yöresel yiyecekleri sipariş üzerine  de temin edebilecekler. Düşüncelerimiz ve çalışmalarımız bu yönde. Akçakocalılardan gelecek değişik önerilere de açığız." dedi.

 

 

Projeyi il turizm müdürlüğü destekliyor

 

Yaptıkları çalışmaya Akçakoca Belediyesi, kaymakamlık ve Kent Konseyi’nin ortak ettiklerini söyleyen Gülten Özdeş,  “Biz Yukarı,Cumhuriyet,Orhangazi ve Hacı Yusuflar mahalle muhtarlıkları,Kaymakamlık, Belediye,Kent Konseyi ortaklı bir proje ile çalışıyoruz” dedi.  Özdeş, “  Projeyi mahalle muhtarlıkları ile yaptık, Kaymakamlık,Belediye ve Kent Konseyini ortak ettik. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de destekliyor”

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız