Halk otobüsçüleri konkat kapattı

Özel halk otobüsü işletmecileri kontak kapattı...

Halk otobüsçüleri konkat kapattı
22.02.2015 - 13:32
24663

 

Akçakoca özel halk otobüsü işletmecileri, serbest kart kullanıcı sayısındaki artış ve maliyetlerin yüksek olması nedeniyle iş bırakma eylemi gerçekleştirerek kontak kapattı.

 

Özel halk otobüsü işletmecileri, sabah saatlerinden itibaren araçlara yolcu almadan otobüslerini belediye binası önüne çekerek iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler.

 

 

İş bırakma eylemine katılan özel halk otobüsü işletmecileri, konuyla ilgili olarak eyleme katılan otobüsçüler adına sorularımıza yanıt vermek istemezken, bazı otobüsçüler, eylemin amacının belediye tarafından ölçüsüzce dağıtılan serbest kart uygulamasına tepki olduğunu ifade ettiler.

 

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici: Tehditlere boyun eğmem

 

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici,’’Bugüne kadar hiçbir tehdide boyun eğmedim bundan sonra da eğmem’’ dedi.

 

Özel halk otobüsçülerinin iş bırakma eylemlerine karşı belediye olarak çaresiz olmadıklarını belirten Başkan Yemenici, hali hazırda sayısı 5 olan belediye otobüsüyle yolcuları mağdur etmeden hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

 

 

Kendisi ilçe dışındayken yapılan bu eylemle ilgili olarak,‘’Düzce’de bir aracımız vardı onu geri çağırdık. Gerekirse Düzce belediyesinden yeni otobüsler isteyerek taşıma hizmetini aksamadan veririz’’ şeklinde konuşan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ‘’Bize sorma gereği duymadan, çözüm istenmeden, kendi kafalarına göre yapılan bu iş bırakmalara karşı gereken neyse onu da yaparız. Hiçbir zaman tehdide boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (23)

 • Misafir
  Misafir
  3.04.2021 18:41

  Akçakocaya geldim gelmez olsaydım Akçakoca terminalinden otobüse bindim şöför bana aşağa in biz protesto yapıyoruz dedi bütün yolcuyu otobüsten indirdi kart bastığımız halde böle rezalet olamaz internetten belediyenin numarasını aldım aradım kadın telefonda benim bilgim yok dedi belediyenin olan protestodan haberi yok evlere şenlik belediyesi var sakın gitmeyin Akçakocaya insanlar böle mağdur edilmez yazık yazık ne günlere kaldık..

 • ömer akın
  ömer akın
  3.04.2021 18:41

  terminalde hiç bir şehirde göremedim özel halk otobüsleri ve belediye otobüsleri içinde bacıllarra dolu taşımacılık yapılan tuırizm şehri ne diyebilirim.

 • OyumBoşa Gitmemiş Helal Başkan
  OyumBoşa Gitmemiş Helal Başkan
  3.04.2021 18:41

  Sayın başkanım halk otobüslerinde vatandaşlara bağırdıklarını hatta küçük çocukların biletleri olmadığı için otobüse alınmadığınıda gördüm.Bu vatandaş bunları istemiyor zaten..Lütfen gereğini yapınız..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Gel bu otobüs para kazanıyosa 500binlik ötobüs350bine senin olsun balık istifleri senin olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  kontak kapatıp bir yere varamazlar hem vatandaş mağdur olur mustafa yanmaz bu seferde belediyenin önünde yere yatsın işe yarar.

 • akçakocasevgisi
  akçakocasevgisi
  3.04.2021 18:41

  internete videolu koymuşlar haberi. şöfürleride yanlarına almışlar. neymiş şöförler iki senedir zam alamıyorlarmıış mağdurlarmış. o zaman siz gidin otobüs sahiplerine grev yapın. yaşlıların ekmek almak için çarşıya otobüsle indiklerini söylüyor kardeşim seni ilgilendirmezki isterse biner tur atar tekrar döner. eski belediye eski belediye diye bağırıyorlar siz o eski belediyeye indirim sözü verdiniz üstüne yeni belediyeden hem zam aldınız hemde şehirlerarası otobüsler sapağa çıktı geliriniz arttı. neyin savaşını veriyorsunuz mantığınız ne. o belediyenin öneüne gelen araçları kaldırıma çıkan araçları ters yola çıkan araçları emniyet güçleri neden çekmiyor ya da ceza kesmiyor. zabıta neden park cezası kesmiyor. grev hakkı sözleşmede yoksa neden sözleşme fesih edilmiyor. madem bu adamlar her sene bir olay çıkarıyor madem bunları kurtarmıyor bırakın kurtaranlar alsın ihaleyi yada belediye devam etsin.... https://www.youtube.com/watch?v=T4KQ9bX2PXs

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Fikret hizmeti çok seviyo bu ötöbüsler gelsin alsın

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  gerçekten her konuda olduğu gibi bundan da çok başarılısınız Akçakoca'ya çağ atlattınız tebrik ederiz....

 • akçakocaspor
  akçakocaspor
  3.04.2021 18:41

  bu ne ya maça mı gidiyoruz millet -vur kır parçala bu maçı kazan.Tezahuratlarıyla..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  kepçeyle gelecek merak etmeyin

 • remzi cakir
  remzi cakir
  3.04.2021 18:41

  Ezel nakliyat tesisin insanları bizi bugün hep taşıdılar allah razı olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  bunlara rant verebilmek için vatandaşı ezmeye çalışan belediyeye az bile.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  başkan takviye otobüsler ankara gişelerinde bekliyor her an yardıma hazır

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  sn. başkan araç lazımsa ankaradan getirelim enişte sağolsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Çarşı Meydanı'ndan beşyola 2.75 tl ödüyorum ne konağı kapatıyorlarmış acaba.

 • yorumcu
  yorumcu
  3.04.2021 18:41

  Devlet 65 yaş üstü ve engellilere belediyelerde ulaşım ücretsizdir diyor....peki bunun maliyetini neden kişiler (özel tesebbus sahipleri) ödesin.. .bedelini ya belediye yada devlet oder....otobüs sahiplerini davalarında haklı buluyorum

 • kim yönetiyor
  kim yönetiyor
  3.04.2021 18:41

  sayın yemenici bvelediyeyi kim yönetiyor.otobüsçülerin her dediğini yapmak zorundamısın. tamam 2 tane meclis üyenin özel halk otobüsü var ama karşısındada 25000 tane halk var. doğru tercih yapmalısın.şu otobüsçüleri başımızdan def etmeni isityoruz

 • dik dur eğilme başkan
  dik dur eğilme başkan
  3.04.2021 18:41

  başkanım her şer de bir hayır vardır derler. bence fırsatı iyi değerlendir. belediyenin resmi araçlarını devreye sok, düzce den Ankara dan istanbul dan destek al ve şu kendini bilmez aç gözlü doyumsuz halk otobüsçülerine derslerini ver. arkandayız

 • Özel otobüs olmasın
  Özel otobüs olmasın
  3.04.2021 18:41

  Başkan, al bunlardan hizmeti. ne halleri varsa görsünler.

 • İzel GENÇ
  İzel GENÇ
  3.04.2021 18:41

  Şimdi deynekci dövüşü başlamış en sonunda sosyal devlet ilkesine aykırı olan ücretli halk otobüsü birde kontak kapatmış. Kamu oyunda üstlerine düşen tepkiyi istedikleri yöne yönlendirme çabasıyla yapılmış eylemler. Şimdi gelelim bakalım Başkan sosyal devlet ilkesini savunuyorsa sözleşmeyi feshine gitsin belediye otobüs işletmesini halkın verdiği vergilerle hizmet vermesi için devreye soksun tabi kendi teşkilatına ve araç sahibi meclis üyelerine söz geçire biliyorsa ama bunları Başkandan beklemek abes olur ancak kendisine düzme evraklarla hibe olarak gelen aracı kendi teşkilatı mensuplarına ticari imkanları aktarmak için mağlum şahsa satışı ve sözde itfaiye ön aracı diye lüks araç alması buna en büyük örnek olur

 • rüştü rıza bas
  rüştü rıza bas
  3.04.2021 18:41

  devamm devamm böyleee

 • seçmen
  seçmen
  3.04.2021 18:41

  başkanım bu özgüveninizi kutlar size görevinizde başarılar dilerim akçakoca belediyesi gibi büyük bir kurum kimseye boyun egmemeli

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  AKÇAKOCA NEREYE GİDİYOR BAŞKAN ???

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız