Markette uyuşturucu satıyorlardı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir istihbaratı değerlendirerek, bir markete müşteri kılındığında girdiler

Markette uyuşturucu satıyorlardı
20.02.2015 - 18:09
2399

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir istihbaratı değerlendirerek, bir markete müşteri kılındığında girdiler. Markette 2’şer gramlık paketler halinde uyuşturucu satıldığını gören KOM şube ekipleri yaptıkları operasyonda 3 kişi ile birlikte yüklü miktarda uyuşturucuyu ele geçirdiler.

Edinilen bilgilere göre, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri Çay Mahallesi’nde bir markette uyuşturucu satıldığı yönünde ihbar aldılar. İhbarı değerlendiren ekipler markete müşteri kılığında giderek alışveriş yaptılar. Bu sırada markette 2’şer gramlık paketler halinde esrar ve sentetik uyuşturucu satıldığını fark eden KOM Şubesi ekipleri markete operasyon düzenlediler. Yapılan operasyonda markette fişek adı verilen ve satışa hazır yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken konu ile ilgili olarak 3 kişi göz altına alındı. Şahıslar Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan ilk sorgularının arından mahkemeye sevk edildiler. Mahkemeye sevk edilen şahıslardan ikisi serbest bırakılırken, birisi ise uyuşturucu madde ticareti yapmak, satmak ve bulundurmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.