Atatürkçü Düşünce Derneği genel kurulunu yaptı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akçakoca Şubesi 1.olğan genel kurulunu yaptı. Çarşaf liste usulüyle seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri,Cuma günü yapacakları toplantıyla kendi içinden başkanını seçecek.

Atatürkçü Düşünce Derneği genel kurulunu yaptı
16.02.2015 - 23:54
4784

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akçakoca Şubesi 1.olğan genel kurulunu yaptı. Çarşaf liste usulüyle seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri,Cuma günü yapacakları toplantıyla kendi içinden başkanını seçecek.

Saat 16.00’da Piri Reis Restoran’ında başlayan genel kurulun konuğu, ADD Bölge Başkanı Semih Öztürk’tü.

ADD’nin 1.olağan genel kurulunda, toplantıyı yönetmek üzere divan oluşumunun ardından, üyelere yönelik bir konuşma yapan Şube Başkanı Zekeriya Yanmaz, ‘’Atatürkçülük, Türkiye’nin geleceğe yönelik amaçlarının odak noktasını oluşturmada bağımsız bir değer işlevi görür’’ dedi.

‘’Atatürkçülük, yurt kurtarma eyleminden kaynaklanmıştır. Gelişimini ise kurtarılan yurdun iç yapısal sorunlarını çözme, dış ilişkilere yön verme, değerler sistemi ve yaşamda kökten değişiklikler yapma doğrultusunda olmuştur’’şeklinde konuşan Başkan Yanmaz, ‘’Ulusçuluk, ulusallık ve laiklik Atatürkçülüğün başlıca ilkelerini oluşturmuştur’’ dedi.

Atatürk’ün ulusların, toplumların, kişilerin bağımsızlık ve özgürlüğünü; insan, toplum ve devlet yaşamının vazgeçilmez, tartışılmaz ana ögesi saydığını ifade eden Yanmaz, ‘’Şimdi bu bilgiler ışığında, Atatürkçülükten kim, neden rahatsız olmaktadır. Artık bunları sorgulama zamanıdır’’ açıklamasını yaptı.

Tarsus’ta katledilen Özgecan Aslan’la ilgili olarak da, ‘’bu olay hepimizi, insan olan herkesin içini yaktı’’ ifadelerini kullanan Zekeriya Yanmaz, ülkeyi yönetenlerin yaptıkları açıklamalarla bu acı olay üzerinden bile oy devşirmeye çalışmasının, içimizi bir kez daha sızlattığına vurgu yaptı.

ADD Başkanı Zekeriya Yanmaz, konuşmasının sonunda, ‘’Çözüm, ters yönde giden otobüs şoförünü durdurmaktır. Aksi taktirde otobüsün içinde olan bizlerin kaza ile karşı karşıya kalmamız an meselesidir’’ dedi.

Başkan Zekeriya Yanmaz’ın konuşmasını tamamlamasının ardından, çarşaf liste üzerinden yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

Oyların kullanımı ve sayılmasının ardından 14 kişilik yönetim kurulu belirlendi. Yeni yönetimin Cuma günü toplantı yaparak, kendi içinden başkanını seçeceği ve görev dağılımını yağacağı öğrenildi.

Seçilen 14 kişilik yönetim kurulunda, alınan oy sayısına göre şu isimler yer aldı:

1-Zekeriya Yanmaz

2-Şerif Ali Özmen

3-Atakan Pazvant

4-Mustafa Erçek

5-Emine Molla Yakuboğlu

6-Göksel Aydın

7-Mehmet Yardımcı

8-MüjganAlas

9-Deniz Uygun

10-Özgür Pazvant

11-Cemal Ceyhun

12-Fatma Eker

13-Türkan Turgut

14-Sema Sümer

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    Yakisir amcama herşey zekeriya yanmaz

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız