Akçakoca basını kurum müdürlerini ziyaret etti

Akçakoca’nın yerel medya temsilcileri, Akçakoca Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cenk Doğan ile, Akçakoca Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’i makamında ziyaret etti.

Akçakoca basını kurum müdürlerini ziyaret etti
9.02.2015 - 19:13
2581

 

Akçakoca’nın yerel medya temsilcileri, Akçakoca Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cenk Doğan ile, Akçakoca Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’i makamında ziyaret etti.

 

Kurum müdürleri Doğan ve Çevik, DGC (Düzce Gazeteciler Cemiyeti) Akçakoca Temsilciliğiyle, AÇGD (Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği) üyelerini makamlarında ağırlarken, ilçede yeni oluşan basın meslek örgütlenmesiyle ilgili fikir alış verişinde bulundular.

 

Saat 14.00’te medya çalışanlarını ağırlayan Akçakoca Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cenk Doğan, tarımsal kalkınma ve üreticilerin ziraî açıdan bilgilendirilmesi konusunda yerel medyaya önemli görevler düştüğünü söylerken, etik ve meslek kuralların her kurumda olduğu gibi, habercilik sektöründe de vazgeçilmez prensipler olması gerektiğini söyledi.

 

 

Saat 15.00’te ise yerel medya temsilcileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik tarafından ağırlandı. Müdür Çevik ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, kamu kurum çalışanlarının övgü kadar eleştiriyi de açık olduklarının altını çizerek, karşılıklı bilgi alış verişi kadar, haberci gözüyle yapılan yapıcı eleştirilerin de ilçenin eğitimdeki kalite çıtasını yukarılara çıkartacağını söyledi.

 

Her iki kurum müdürlüğü ziyaretinde, Akçakoca’nın birçok alanda kalkınma ve tanıtım imkânlarını istişare eden heyetler, bunun gerçekleşmesinin biricik yolunun ise, vatandaşın derdine tercüman olan medya temsilcileri ile kamu kurum yöneticileriarasındaki yakın işbirliğinden geçtiğini özellikle vurguladılar.

 

 

Her bir kurum müdürünün ziyareti bir saate yakın sürerken, ziyaretlerde yer alan DGC Akçakoca Temsilcisi Hüseyin Denizgez, AÇGD Başkanı Ziya Denizgez, DHA (Doğan Haber Ajansı) Akçakoca Temsilcisi Ayşenur Yaman, İHA (İhlas Haber Ajansı) Akçakoca Temsilcisi Tuncay Türkgülü, Yeni Akçakoca Haber gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nejat Özdeş, Akçakoca’nın saygın gazete yazarlarından Şakir Şengül ve Akçakoca TV. temsilcisi Tuncay Top da, basın camiasıyla kamu idaresi arasında olması gereken ilişkilere yönelik görüş ve önerilerini dile getirdiler.                    

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız