Akçakocada su kesintisi

Sarıyayla Köyünden gelen içme suyu hattında meyda gelen arıza nedeniyle şehrin bir bölümüne su verilemiyor. Ekipler, arızanın bulunduğu bölgede sorunu çözmeye çalışıyor.

Akçakocada su kesintisi
26.01.2015 - 12:36
2410

 

Sarıyayla Köyünden gelen içme suyu hattında meyda gelen arıza nedeniyle şehrin bir bölümüne su verilemiyor. Ekipler, arızanın bulunduğu bölgede sorunu çözmeye çalışıyor. Vatndaşlar ise, arıza ile ilgili hiç bir açıklama yapmayan belediye yönetimine tepkili...

 

Akçakoca içme suyunu besleyen ana şebekede sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Gün geçmiyor ki şebeke boruları bir yerden su koyuvermesin.  Bu kez arızanın olduğu yer Çevre yolunun Göktepe sapağı bölgesi..

 

 Arabacı köyüne yapılan yeni depodan  Yukarı mahalle, Hacıyusuflar, Esentepe, Yalı mahallesi Cumhuriyet mahallesi,Yeni mahalle ve  Orhangazi mahallesini besleyen  315’lik boru hattında meydana gelen yarık nedeniyle Akçakoca’nın bir bölümüne su verilemiyor.

 

 

Boruda 2 metrelik yarık meydana geldi

 

Belediye kaynaklarında yapılan açıklamada ekiplerin canla başla çalışarak arızayı gidermeye çalıştıkları belirtilerek,arızanın gün içinde giderileceği vurgulandı.

 

Yapılan açıklamada, “  Arabacı köyüne yapılan yeni depodan  Yukarı mahalle, Hacıyusuflar, Esentepe, Yalı mahallesi Cumhuriyet mahallesi,Yeni mahalle ve  Orhangazi mahallesini besleyen  315’lik hattın Koyuncu Petrol yanında   çevre yolunun altından geçen 1bire bir  menfez içinde ki boruda 1-5-2 metre civarında bir yarık meydana geldiği belirtilerek  Pazar gününden itibaren şehrin bir bölümüne su verilemediği söyledi.

 

 

Menfez içinde çalışmakta güçlük yaşanıyor

 

Ekiplerin arızayı gidermeye çalıştığını ifade eden yetkililer, “ Yarığın menfez içinde olduğu için müdahale edemiyoruz. 60- 70 metre  uzunluğunda ilave boru getirdik, çalışmaya başladık. İlave boruyu ekledikten sonra boruyu menfezin içine süreceğiz. Arızalı bölümü iki taraftan keserek mevcut arızalı boruyu iptal ederek suyu mevcut yeni yaptığımız borunun içine aktaracağız.

 

 

Menfez içi komple çelik olacak

 

Bu aşamada suyun borunun patlamasına neden olduğunu düşündüğümüz havayı tahliye amacıyla vantuz vana ve ilave tahliye vanası takacağız.Daha sonrada menfez içinde plastik borunun arıza olduğunda tamiri zor olduğu için Ümran borudan 80- 90 metre izolasyonlu 3015’lik çelik boru isteyerek gelen boruyu menfezin içine alarak menfez içini komple çeliğe çevireceklerini ifade ettiler.

 

 

Osmaniye’de ilave depo devreye sokuldu

 

Arıza başladığından itibaren Osmaniye de mahallesinde bulunan ilave  deponun devreye sokularak su kesintisinin yaşanan bölgelere su verildiğini belirten yetkililer, Pazar günü yaşanan arızadan sonra Osmaniye mahallesinde bulunan ilave depodan Yalı, Yeni, Cumhuriyet, Orhangazi,Hacıyusuflar mahallesine su basar sorunu çözmeye ve vatandaşı susuz bırakmamaya çalıştık Ancak, Hacıyusuflar ile Yukarı mahallenin  kotu yüksek olan bölgelerine su vermekte güçlük çektiklerini ve gün içinde arızanın giderilmesinden sonra su kesintisinin yaşandığı hiçbir bölge kalmayacağını belirtiler. 

 

 

Vatandaş tepkili

 

Yaşanan su kesintisi nedeniyle belediye yönetimini eleştiren vatandaşlar, belediye yönetimi hiçbir şey yokmuş, her şey güllük gülistanlıkmış  gibi davrandığını ileri sürdüler.  " İnsanlar Pazar günü haftalık temizliklerini yapacak gel gör ki musluklardan su yerine ıslık sesi çıkıyor. Belediye vatandaşı uyarma ihtiyacı bile duymuyor. İnsan arızanın uzayacağı ihtimalini düşünerek vatandaşın zorunlu ihtiyaçlarını görmesi için  aranjör yardımıyla su kesintisinin yaşandığı bölgeler su dağıtır. Doğru belediyecilik budur “ dediler.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    aliştik biz su kesintilerine rahat olun belediye başkanı çalişiyor ama akp lilerin sesi çıkmaz

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız