AÇGD’den kınama

BASIN MENSUPLARINA YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ

AÇGD’den  kınama
16.01.2015 - 19:24
1212

 

BASIN MENSUPLARINA YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ

 

 

Bugün öğle saatlerinde Düzce’de Fatih mahallesinde bulunan bir fabrikada biriken karın düşmesi sonucu iki kişi yaralanıyor. Olay yerine haber yapmak için giden Düzceli basın mensupları fabrika çalışanlarının saldırısına uğruyor. Saldırı sonucunda Düzce’nin Sesi gazetesi çalışanı bir haberci darp ediliyor.

 

Saat 13.00’te D-100 karayolu yan yolda bulunan bir fabrikanın çatısından kayan karlar nedeniyle 2 işçinin yaralandığı ihbarını alan Düzcenin Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tezcan Solmaz, Anadolu Ajansı muhabirleri, Öncü TV. ve Düzce TV. muhabirleri haber yapmak için olay yerine gidiyorlar. Fabrikayı dıştan çekmeye çalışan gazetecilere önce fabrikanın güvenlik görevlileri, ardından da işçiler saldırınca, saldırıda Tezcan Solmaz aldığı darbeler sonucunda hastanelik oluyor.

 

Olay yerine gelen polisler tarafından tedavi edilmek üzere Düzce Devlet Hastanesine götürülen Solmaz’ın süreli iş göremez raporu aldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Akçakoca  Çalışan Gazateciler Derneği Başkanı Ziya Denizgez,''Mesleklerinin gereklerini yapmaya çalışan basın emekçilerine karşı yapılan bu saldırıyı, sadece habercilere yapılmış bir saldırı olarak görmeyip; halkın haber alma özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olduğunu ilan ediyor, AÇGD (Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği) olarak bu menfur saldırıyı kınıyoruz.''dedi.