Akçakoca’da Fetih coşkusu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Akçakoca Temsilciliği tarafından Mekke fethinin 1384. yılı kutlandı.

Akçakoca’da Fetih coşkusu
2.01.2015 - 11:33
2405

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Akçakoca Temsilciliği tarafından Mekke fethinin 1384. yılı kutlandı.

 

AGD Akçakoca İlçe Temsilciliği, Sky Tower otel seminer salonunda Mekke'nin fethi programı düzenledi. Düzenlenen programa Belediye Başkanı Cüneyt Yemeneci, Başkan yardımcısı Ali Direk, Başkan danışmanı İsmail Kural, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, Saadet Partisi Düzce İl Teşkilat Başkanı Murat Aşık ve  çok sayıda davetliler katıldı.

 

 

Fetih etkinliği, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda Cemil Topkaraoğlu  tarafından Kur'an Kerim'den Sure okudun. Etkinlikte ayrıca,Halil İbrahim İşlek,Muhammet Mat ve Cemil Topkaraoğlu grubu ilahi, ezgi söylerken, küçük kız semazen grubu sema gösterileri yaptılar. Programda Emekli Müftü M.Hamdi Günerl Mekke'nin fethini anlattı.

 

 

Anadolu Gençlik Derneği Akçakoca Temsilcisi Hüseyin Denizgez, yaptığı konuşmada, Mekke’nin fethini yılbaşına alternatif değil, inançları gereği kutladıklarını söyledi. Her yıl AGD tarafından ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde Mekke’nin Fethi kutlandığını dile getiren Gayretli şunları söyledi: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mekke’nin Fethi, fethe sevdalı gençlik tarafından klişe ifadeyle “tüm yurtta coşkuyla” kutlanıyor.

 

 

Anadolu Gençlik Derneğimizin öncülüğünde aynı anda yüzlerce il, ilçe ve kasabada bu gün yâd ediliyor. İstanbul’un Fethi her yıl bir merkezde kutlanırken, şehirlerin anası Mekke’ye, şanına layık bir kutlama gerekirdi. Nitekim her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce noktada, aynı anda ayrı ayrı etkinliklerle kutlanıyor “ dedi.

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız