Meteorolojiden kar ve fırtına uyarsı…

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı ve Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisiyle 2014ün son günü ile yeni yılın ilk günlerinde bölgemiz kar yağışlı geçecek, hava sıcaklıklarında 14 dereceye varan düşüşler görülecek.

Meteorolojiden kar ve fırtına uyarsı…
29.12.2014 - 10:36
4213

 

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı ve Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisiyle 2014'ün son günü ile yeni yılın ilk günlerinde bölgemiz kar yağışlı geçecek, hava sıcaklıklarında 14 dereceye varan düşüşler görülecek.

 

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bir bölümünde görülecek kar ve karla karışık yağışların, Marmara ve Batı Karadeniz’de kuvvetli rüzgarın ardına geleceği uyarısında bulunuldu.

 

Kar ve karla karışık yağış uyarısı

 

Meteoroloji bölgemiz için kuvvetli kar ve karla karışık yağış uyarısında bulunurken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı belediyelere ve vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini söyledi.

 

Kuvvetli rüzgar uyarısı

 

Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden Marmara, ve  Batı Akdeniz’de  kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız