Yemenici: İktidarın imkânlarını çok iyi kullandık

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, belediye olarak yerine getirdikleri hizmetleri anlatmak ve mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini yerinde dinledi...

Yemenici: İktidarın imkânlarını çok iyi kullandık
27.12.2014 - 13:52
5612

 

 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, belediye olarak yerine getirdikleri hizmetleri anlatmak ve mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini yerinde dinlemek konseptiyle başlatmış olduğu mahalle toplantılarının ilkini, Hacıyusuflar mahallesinde gerçekleşti.

 

Saat 18.30’da Akçakoca Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya, Düzce milletvekili Osman Çakır, Belediye başkan yardımcısı Ali Direk, belediye meclisinin Ak Partili üyeleriyle Ak Parti İlçe Başkanı Dergâh Akça katılırken, Başta Hacıyusuflar mahallesi muhtarı olmak üzere bazı mahalle muhtarları da toplantıda yerlerini aldı.

 

 

Belediyenin kurum müdür ve amirlerinin tamamına yakınının katıldığı toplantıya, Hacıyusuflar mahallesi sakini çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği görüldü.

 

Belediye toplantılarının sunumları Mine Alpan’dan…

 

Toplantının açılış konuşmasını, Akçakoca belediyesi basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Mine Alpan yaptı. Alpan, konukları takdim ettiği sunumun ardından Hacıyusuflar mahallesi muhtarı Lütfü Özcan’ı kürsüye davet etti.

 

 

Mahalle muhtarı Lütfü Özcan bekleyen çalışmaları sordu

 

Muhtar Lütfü Özcan mahallelerinde son günlerde gerçekleşen yapılaşma çalışmalarıyla birlikte ağır tonajlı araçlar yüzünden bozulan yollardan söz ederek başladı konuşmasına. Bu yollarla birlikte, denize girmek isteyen turistlerin en çok kullandıkları güzergâh olan, derenin iki tarafındaki yolların da bir an önce yapılmasının gerektiğini söyleyen Özcan, yolları bozuk olan sokakları isim isim vererek, gereken çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi.

 

Kale yolu üzerinde iyileştirme çalışmaları, mahallelerine Pazar yeri kurulması ve mahallelilerin sağlık ocağı ihtiyaçlarından da söz eden Özcan, seçimlerde yapılması sözü verilen hürriyet tepe park projesinin neden başlamadığını ve restore edilen kale mesire alanındaki çalışmaların durma sebeplerini sordu.

 

 

Yemenici: İktidarın imkânlarını çok iyi kullandık

 

Muhtar Lütfü Özcan’ın ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, seçildikleri günden itibaren ilçe genelinde gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatarak başladı konuşmasına.

 

Sıkıntılar içinde bir belediye almalarına rağmen bunu hiçbir zaman bahane olarak saymadıklarını belirten Başkan Yemenici, kilit parke, yama ve sıcak asfaltla döşedikleri yol çalışmalarından yer altına aldıkları elektrik tellerine, Çivi deresinde yürütülen çok kapsamlı çalışmalardan su kesintilerine karşı verdikleri çabalara kadar birçok alanda yürüttükleri çalışmaları anlattı.

 

Yemenici, slayt gösterimi eşliğinde yaptığı sunumu sırasında sık sık, Dere ıslah çalışmaları, Sarıyayla Barajı, metal ihtisas OSB, hibeyle getirilen araçlar, Yeni hastane projesi, Katı atık tesisi, yeni öğrenci yurdunun yapılması, yeni yapılacak kapalı spor salonu projesi gibi büyük bütçeli projelerin gerçekleşmesinde, iktidarın imkânlarını maksimum kullandıklarının altını çizdi.. 

 

 

OSB konusunda çok önemli bir eşiği geçtik

 

İhtisas OSB çalışmalarında yeni bir gelişme olduğunu belirten Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ‘’Toprak Kurulu’nun’’ o bölgenin OSB olması yönündeki kararını onayladığını ifade ederek, Mart-Nisan aylarında nihaî imzaların atılmış olacağını düşündüğünü söyledi.

 

Yemenici doğalgaz hattının ilçede erişmediği 22 km.lik bir bölümünün kaldığını ifade ederken, 2015’te 12-15 km.sinin, 2016’da da kalanının yapılacağını söyledi.

 

2 Milyon lira değerinde 10 aracı hibe yoluyla ilçeye kazandırdık

 

Akçakoca’ya hibe yoluyla kazandırılan ve yaklaşık değerleri 2 Milyon lira civarında olan 10 aracın bilgisini veren Yemenici, bundan sonra da hibe yoluyla çok sayıda araç ve çeşitli ekipmanların ilçeye kazandırılacağını söyledi.  

 

Hürriyet Tepe projesi yakında hayata geçirilecek

 

Hacıyusuflar mahallesine yapılacak Hürriyet Tepe Kent Park projesiyle ilgili olarak, kendi özgün projelerini geçirebilmek için birkaç pürüzün ortaya çıktığını söyleyen Yemenici, İller bankasının kendi ricalarını kırmadığını ve yakın zamanda projenin ilk kazmasının vurulacağını söyledi.

 

Hacıyusuflar halkı sorular sordu, öneriler getirdi

 

Başkan Cüneyt Yemenici’nin sunumunu tamamlamasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Toplantıya katılan mahalle sakinleri, yaşadıkları cadde ve sokaklarla ilgili olarak Başkan Yemenici’ye bir çok soru sorarken, kadınlar plajında yaşanan sıkıntılar ve ilçeler arası minibüs taşımacılığında yaşadıkları sorunları dile getirdiler.

 

Mahalle halkının soru ve önerilerini can kulağıyla dinleyen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, birçok konuda yardımcısı Ali direk ve belediye kurum amirlerinin not almasını istedi.

 

 

Milletvekili, Belediye başkanı, Ak partinin yeni ve eski ilçe başkanı Hacıyusuflar’da oturuyor

 

Yemenici’den sonra kürsüye davet edilen Düzce milletvekili Osman Çakır, yakında bu mahalleye taşınacak olan belediye başkanı Cüneyt Yemenici gibi kendisin de Hacıyusuflar’da ev alarak mahalleli olduğunu söylerken, vekil Çakır, Ak Parti ilçe başkanı Dergâh Akça ve eski ilçe başkanı Mustafa Ezer’in de aynı mahallenin sakinleri olduğunu ifade etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Yani parti yetkilisinin oturmadığı bir mahalle hizmetten daha mı az pay alacak.Bu tür imalı konuşmalar AK Partili bir yetkiliye yakışmaz.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Kim aç ? Fındık 15 lira ne açı ? Senin gözün aç

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  suya zam ötebüse zam çöpler yrde ve belediyede kimne yaptığı belli değil vekil hala mahallede kim oturuyor bunları anlatıyormillet aç akçakocaya fikret beyın prejelerini bari bitirin akçakoca kazansın

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Zxzzx

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız