Kasım ayı belediye meclis toplantısının 2.si yapıldı VİDEO HABER

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısının 2.si Perşembe günü Saat 17.00 belediye meclis salonunda gerçekleşti.

Kasım ayı belediye meclis toplantısının 2.si yapıldı VİDEO HABER
7.11.2014 - 13:35
3396

 

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısının 2.si Perşembe günü Saat 17.00 belediye meclis salonunda gerçekleşti.

 

Toplantı öncesi izlenimler:

 

Her ayın ilk Çarşamba günü saat 17.00’de başlaması gereken belediye meclisi toplantısı, gündem maddeleri üzerinde kapsamlı değerlendirmeler yapılabilmesi amacıyla 3 güne yayıldı.

 

 

 

Meclis’in ikinci gün toplantısına meclis üyelerinin tamamının katıldıkları görülürken, toplantının başlama saatinde Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Başkan yardımcısı Ali Direk, İmar Komisyonu Başkanı Suat Madenci ve MHP’li meclis üyesi Zikri Yaman’ın çömelmiş vaziyette kısa bir toplantı yapması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

İmar değişikliğiyle okul bahçesine yurt yapılabilecek

 

Toplantının ana gündem maddelerinden biri olan ve bir önceki gün yapılan meclis toplantısında basın mensuplarının olmadığı ortamda meclis üyeleri arasında tartışmalara yol açan ‘’öğrenci yurdunun yapılması için gerekli imar planı değişikliği’ gündemi yeni tartışmalarla devam etti.

 

 

Kaymakamlık tarafından öğrenci yurdunun yapılması için gereken ödeneğin hazır olduğu bilgisinin paylaşıldığı toplantıda, projesi çizilmiş olan yurdun, bağımsız bir bina olarak okul bahçesine yapılabilmesi için yoldan çekme payının meclis tarafından 5 metreden 3 metreye çekilmesinin karar altına alınmasının gerekli olduğu vurgulandı.

 

 

Belediye İmar Komisyonu tarafından talep ret edilmişti

 

Akçakoca Belediyesi İmar Komisyonu, söz konusu talebi incelemiş ve Kaymakamlık’ın talebini yerinde bulmamıştı. Suat Madenci, Osman Şenbaş ve Yüksel Yılmaz’dan oluşan komisyon, bağımsız bir bina yapmak yerine, tek katlı yemekhane ve yurt hizmeti veren binanın yıkılarak yerine yeni yurt binası yapılmasını uygun görmüştü.

 

 

Ak Partili komisyon üyeleri mecliste çark etti

 

CHP ve MHP’li meclis üyeleri bağımsız bir yeni bina yapılması talebine itiraz etti. Komisyonun Ak Partili üyeleri ise, komisyonda aldıkları kararın aksine meclisteki oylamada talep lehine oy kullandılar.

 

 

MHP’li meclis üyelerinin tamamı, Ağırlıklı olarak halihazırda tek katlı olan yemekhanenin yıkılarak aynı yere çok katlı yurt ve yemekhane yapılmasının daha doğru olacağını öne sürdüler. CHP grubundan ise bir meclis üyesi ret oyu kullanırken, iki meclis üyesi çekimser kaldı.

 

Ak Parti oylamada bir fire verdi

 

Ak Partili bir meclis üyesi de talebe itiraz ederek, vicdanının sesini dinlediğini öne sürdü. Okul bahçesine yeni bir bina yapılmasını doğru bulmadığını, mevcut binanın ise depremde hasar gördüğü için binaya dönük bir iyileştirme çalışmasının başlatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

Karar Ak Parti oylarıyla geçti

 

Daha sonra kararın oylamasına geçildi. MHP’li 4 meclis üyesi 1 AK Partili ve 1 CHP’li meclis üyesinin ret oyları ve 2 CHP meclis üyesinin çekimser oyuna karşılık 7 Ak Partili meclis üyesi ve Başkan Yemenici’nin evet tercihiyle birlikte, karar oy çokluğuyla meclisten geçti.

 

 

   

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Aydin Akin
    Aydin Akin
    3.04.2021 18:41

    Tesekkürler "Akcakoca TV"! Iyi ki varsin. "yaban" da dahi olsak tafsilatli yayinlarinla bizleri Akcakocamiza bagliyorsun.Haydi daha iyi,daha canli,daha güzel ,daha cok ilmi ve politik tartismalarla dolu bir Akcakoca dilegiyle Berlinden Akcakocama selamlar.Haydi hepinize kolay gelsin.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız