Özlem Kesim Tandoğan: Minibüslerin sapağa çıkarılmasına aslında çok sevindim...

Minibüslerin sapağa kaldırılmasıyla ilgili okur mektuplarımızı yayınlamaya devam ediyoruz...

Özlem Kesim Tandoğan: Minibüslerin sapağa çıkarılmasına aslında çok sevindim...
16.10.2014 - 12:19
4058

Bulunduğu yerden minibüslerin kaldırılmasına ben de zorlanacak olmama rağmen aslında çok sevindim.

 

Çünkü durak olma vasıflarını taşımıyor, trafik yoğun ve görüntü kötüydü. Akçakoca sakinleri hastanede sıra beklemeyecek, doktor hasbelkader 10 dk gecikse söylenecek,aksaklık olduğunda münakaşa çıkacak, postanede hemen iş bitirecek sıraya girmeyecek yani her şey diledikleri zaman gerçekleşecek, her şey ayaklarının dibinde olacak.

 

Akçakoca genişliyor ve nüfusu günden güne artıyor

 

Yeniliklerin ve rahatlatıcı fikirlerin hayata geçirilmesi gayet doğal. Minibüs durağı kaldırılınca kargaşa görüntüsü kalmadı, trafik rahatladı.Araba kullanırken yanlışlıkla minibüsün arkasına düşersen solladığında çarşı içinde kaza riski, arkasında kaldığında arabanın devri düşüyor.(Belediye otobüsüne yol ver gitsin çoğunluğu yol benim diye düşünüyor basıyor gaza) Sapak evime 5 km fakat durak merkezdeyken de Esentepe , Değirmenağzı ve Hayalimkent sakinlerine de o mesafedeydi.

 

Akçakoca merkezinde ortak alan düşünülmeli

 

Öneri 1

 

 Pazar yerinin önü haftanın 6 günü atıl durumda ve geniş bir alan. Madem gerekçelerden biri Akçakoca trafiğinin rahatlaması o zaman durak olarak kullanılıp hem rahat alan olur hem de merkeze girmeden direk otoyola çıkarlar. Pazar yerinin arka tarafına minibüsçüler için durak yapılmıştı ama kullanılmadı. Böylece insanlar sadece 100- 150 mt. yürüyerek pazar yerinin otoparkından minibüslere rahatlıkla binebilirler.

 

Öneri 2

 

Fiskomarın önü Kaymakamlık bahçesinin o tarafta kalan kısmı düzenlenerek de minibüs durağı oluşturulabilir. Tek yön olduğundan trafik orada daha az yoğun ve bir kaç arabanın park yeri kontrollü olarak minibüslere verilebilir.

 

 Böylece halk merkezden binmiş olur. Alınan kararlara saygı duyuyorum büyük şehirlerde güzergah düzeninden dolayı herkes kapısının önünden vasıtaya binmiyor. İlçemizde eminim ki bu sorun için bir çözüm üretilecek.

 

Önemli olan gelişen ve büyüyen çevre koşullarına uyum sağlayabilmek. Hem belediyemiz hem de yaşayan halkımız adına uygun şartlarda yaşamak için...

 

Özlem Kesim TANDOĞAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • acayip trafik rahatladi
    acayip trafik rahatladi
    3.04.2021 18:41

    1. Akçakoca genislemiyor. 2. Nüfusu günden güne artmıyor. Bu uygulama devam ederse yine Düzce'ye taşınır herkes. Bu hanımefendi nerde yaşıyor bilmiyorum da araçların trafik oluşturması mümkün değil. Hee oluşturuyorsa da polis yan gelip yatmasin gorevini yapsın 2 kere ceza kesilse akılları başlarına gelir. Kimse kapimin onunden bineyim demiyor küçücük yerde cebimden niye her gün 5 lira daha alacaklar diyor

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız