İbrahim Bilgin neden susuyor !?

Minibüselerin sapağa çıkarılmasıyla ilgili tepkiler devam ederken, AK Parti İktidarının Akçakoca temsilcisi İbrahim Bilginin suskunluğu farklı yorumlara neden oldu...

İbrahim Bilgin neden susuyor !?
14.10.2014 - 13:24
5936

 

AK Parti’nin Akçakoca Belediye Başkan adayı olarak Cüneyt Yemenici’nin isminin açıklandığı günden seçimi kazandığı 30 Mart akşamına kadar bir saniye olsun onu yalnız bırakmayan AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı İbrahim Bilgin’in, minibüslerin sapağa çıkarılmasıyla ilgili verilen karar sonrası suskunluğunu koruması değişik yorumlara neden oldu.

 

Minibüslerin sapağa çıkarılması Akçakoca’da günlük yaşamın en önemli konularından biri olurken, iktidar partisi olan AK Parti’nin Akçakoca ilçe başkanı İbrahim Bilgin’in kent yaşamını doğrudan ilgilendiren böylesine önemli bir karar sonrası susmayı tercih etmesi, Akçakoca siyasi çevrelerinde değişik spekülasyonlara neden oldu.

 

8-9 ay sonra yapılacak milletvekili genel seçimlerinde Osman Çakır'ın karşısında AK Parti’den en kuvvetli milletvekili aday adayı olacağı kesinleşen İbrahim Bilgin’in, böylesine hassas bir konuda suskun kalmayı tercih etmesinin yapılan işlemi onayladığı anlamına gelmeyeceğini ifade eden AK Parti’ye yakın kaynaklar, Bilgin’in tecrübeli bir siyasetçi olduğu ve sorunun çözümünü kamuoyu önünde değil, görüşmeler ve müzakere yolu ile vatandaşın mağdur edilmeyeceği en uygun yöntemi ortaya çıkarma  girişimlerinde bulunmayı daha uygun gördüğü için  sessiz kalmayı tercih ettiğini ileri sürdüler.

 

Bir başka kaynak ise, minibüslerin sapağa çıkarılmasına Bilgin’in de sıcak bakmış olabileceği için olayın sıcak ve nazik bir konu olması nedeniyle birden topa girmemeyi daha uygun bulduğunu ifade ettiler. Aynı kaynaklar, minibüslerin sapağa çıkarılmasında konunun doğrudan muhatabı belediye başkanı Cüneyt Yemenci ve AK Partili meclis üyelerinin suskun kaldığı bir konuda, AK Parti  ilçe başkanı olarak Bilgin’in de suskun kalmasının normal olduğunu belirttiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Akçakoca
  Akçakoca
  3.04.2021 18:41

  Kedinin gölgesi kendinden büyük görününce aslan gördük sanırlarmış.ben herşeyine varımki ibrahim bilgin başkanın yanlışına yanlış diyemez.

 • Haktan
  Haktan
  3.04.2021 18:41

  Çıkar menfaat... çatışma olursa suskunluk olur

 • pes dogrusu
  pes dogrusu
  3.04.2021 18:41

  Yuhhhhhhhhh halen daha mi sessizler

 • milli görüş belediyeciliği
  milli görüş belediyeciliği
  3.04.2021 18:41

  değerli akçakocalı kardeşlerim,biliyoruz refah partisi zamanında aldığınız hizmetleri özlediniz.tekrar aynı hizmetleri almak için milli görüşe yani SAADET partisine destek vermek mecburiyetindesiniz.AKP etrafına yani rantçılara çalışmaktadır bilginize saygılar.....

 • mustafa keskin
  mustafa keskin
  3.04.2021 18:41

  sayın başkan kendine gel bu halk seni birgün belediye otobüsüne bindirir haberin ola.başkan dediğin halkına hizmet eder zulüm etmez rant işlerini bırakın vebalin altından kalkamazsınız....

 • mustafa ceylan
  mustafa ceylan
  3.04.2021 18:41

  Koskoca akçakoca 3-5 kişiye çalışmıyor. Belediye ya bu uygulamadan vazgeçmeli, ya 3-5 kişinin avantasını değil akçakocalının menfaatini koruyan yeni bir uygulama getirmeli. Yok minibüsler trafiği felç ediyor yok kirli görüntü oluyor masallarıyla ancak kendilerini avuturlar,kimseyi kandıramazlar. Ama çalışanın,hastanın,yaşlının,öğrencinin,çocuklu annelerin bu kış günlerinde edecekleri beddualar alayına yeter. Bu suskun kalanlarda,avantasına bakanlarda bu işten bir hayır göremezler.Ayıptır,günahtır.Ufacık akçakocada herkes yüz yüze bakıyor.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Ya bu cuneyt bey secimde fikretin zitti soledigi hic birseyi yapmadi hala

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Yılların siyasetçisi dürsüt doğru baskan vekilimiz sen ol

 • öğrenci
  öğrenci
  3.04.2021 18:41

  Lütfen ağırlığını koyup bu duruma bir çare bulun yazık bize hem paramıza hem zamanımıza

 • ahmett
  ahmett
  3.04.2021 18:41

  İşlerine gelince eleştirirler işlerine gelince susarlar.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Bilgin başkanın herşeye iyimser yaklaştığını biliyorum. Bu sorunun çözmününde de bir noktadan sonra ortak akıl çare bulunur diye düşünüyorum.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Çalışan vekil geliyooor. İbrahim bilgin vekil oluyor

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız