Ardıç ağacı Belediye fidanlığında yeni yerine dikildi

Sökülen ağacın izini sürdük, yerini bulduk

Ardıç ağacı Belediye fidanlığında yeni yerine dikildi
30.09.2014 - 13:02
3825


Bahadır Yalçın Caddesi girişinde bulunan ardıç ağacı, belediye ekipleri tarafından yerinden sökülerek bilinmeyen bir yere götürülmüştü.

 

Sıcak asfalt dökme çalışmalarına başlanacak olan caddenin girişinde yer alan ağacın sökülmesine bazı esnaflar tepki vermiş, fakat tepkilere rağmen ekipler ağacı sökerek götürmüştü.

 

 

Konuyla ilgili olarak kamuoyunun tepkisi gazete haberlerine yansımış, bu haberlere yorum yapan vatandaşlar belediyeyi eleştirerek ağaçların akibetini sormuştu.

 

Ağacı bulunduğu yerden söken belediye ekiplerinin sökülen ağacı başka bir yere dikeceklerini söylemeleri üzerine, medya mensupları olarak ağacın izini sürmeyi kendimize vazife edindik.

 

 

Belediye başkanı özel kalem birimi sorumlusu İsmail Kural’ın konuyla ilgili olarak verdiği bilgiler üzerine ağacın dikildiği yere gittik.

 

Kiremitçi’ye komşu geldi

 

 

Sökülen ağaç, belediye ekiplerinin söylediği yere dikilmişti. Ardıç ağacı, Yukarı Mahalle’de bulunan su deposunun yanındaki  Akçakoca belediyesinin fidanlığının yanı başına, çocuk parkının bitişiğine dikilmişti. Bir anlamıyla da, Akçakoca TV yazı kurulu üyesi, köşe yazarımız Ali Kiremitçi’ye komşu geld.

 

 

Yeni yerine taşınan ağacı gören çevreciler, o ağacın olduğu yerde kalmasını arzu ettiklerini, fakat ağacın kesilmesi yerine başka bir yere dikilmesinden de bir nebze de olsa rahatlamış olduklarını ifade ettiler.