Katı atık tesisi borçlanmasında Cüneyt Yemenici’ye yetki verildi

Akçakoca Belediye Meclisi olağanüstü toplandı.Kepçeyle hizmet alınmayınca Akçakocalının cebine göz diktiler

Katı atık tesisi borçlanmasında Cüneyt Yemenici’ye yetki verildi
6.09.2014 - 10:47
3764

Akçakoca Belediye Meclisi olağanüstü toplandı.Kepçeyle hizmet alınmayınca Akçakocalının cebine göz diktiler

 

 

Akçakoca Belediye Meclisi, Düzce Katı Atık Birliği tarafından Düzce’de yapılmakta olan Düzce İli Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin inşaat bedelinin, bankalardan alınacak kredilerle ödenmesi gündemiyle olağanüstü toplandı.

 

Saat 14.30’da Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen belediye meclis üyelerine, tatil izninde olan Cüneyt Yemenici’nin yerine Ali Direk başkanlık yaparken, tek gündemli olağanüstü meclis toplantısı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.

 

 

Süreç nasıl işlemişti

 

Düzce’de yapılmakta olan katı atık dönüşüm tesisinin toplam proje bedeli 15.294.000 lira tutarında. Bu bedelin 9.700.000 liralık kredi dilimi İller Bankası tarafından onaylanırken, kalan kısımla ilgili olarak Çevre Bakanlığı’nın hibe vereceği dillendirilmişti.

 

Bakanlık hibe vermekten vazgeçti.

 

Bakanlığın hibe vermekten vazgeçmesi üzerine, yüklenici firmaya ödenmesi gereken 4.900.000 liralık hak edişin ödenmesi için kamu ve özel bankalardan kredi alınması gündeme gelmiş, kredi işlemlerini gerçekleştirmek üzere Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye yetki verilmesi gerekmişti.

 

Bugün yapılan olağanüstü meclis toplantısında Başkan Yemenici, yapılan oylama sonucunda oy birliğiyle borçlanma yetkisini aldı.

 

 

Borçlanma Halk Bankası’na yapılıyor

 

Bakanlığın hibeden vazgeçmesi üzerine, Akçakoca’nın nüfusu oranında yükümlülük altına girdiği borcun tutarı 1.000.000 lira. Bu miktarda krediyi alabilmek için belediye yetkilileri 5 ayrı bankaya teklif verirken, en uygun faiz teklifini veren ise, Halkbank Akçakoca şubesi oluyor.

 

Akçakoca halkı faize 300.000 lira ödeyecek

 

1.000.000 liranın 60 ay vadeli olarak ve sıfır komisyon bedeliyle % 0,87 faizli geri ödemesinin 1.298.000 lira tuttuğu ifade edilirken, konuyla ilgili olarak eleştirilerini söyleyen MHP’li meclis üyeleri, Bakanlıktan hibe alınamaması sonucunda belediye bütçesinden bir buçuk milyona yakın paranın katı atık tesisi ödemesine gideceğini ve bu rakamın da ilçede birçok sayıda büyük projenin gerçekleşememesine yol açacağını ifade ettiler.

   

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • karsli
  karsli
  3.04.2021 18:41

  ne oldu bakanina.basbakanina genis.genis.atip.tutiyodu.arkamda.su.var bu var die.ne oldu

 • kepçecinin foyası
  kepçecinin foyası
  3.04.2021 18:41

  kepçeci Cüneyt in foyası ortaya çıktı işte. seçim zamanı bol kepçeden sallıyordun bizlere, kepçenin sapı elinde mi patladı

 • çorba kaşığıyla verdiler kepçeyle geri aldilar
  çorba kaşığıyla verdiler kepçeyle geri aldilar
  3.04.2021 18:41

  Hahahahahhahaahahhh ha ha ha hahaha haaaa

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  MHP liler ilk defa haklı

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız