Akçakocalı hayvanseverler, Akçakoca geçici sokak hayvanları barınağının düzeltilmesi için çözüm ara

KARAR : DİLSİZ CANLILARIN SESİ OLALIM. BAŞKAN BİZİ DUYSUN.

Akçakocalı hayvanseverler,  Akçakoca geçici sokak hayvanları barınağının düzeltilmesi için çözüm ara
29.08.2014 - 12:18
4111

 

Akçakocalı Hayvanseverler  Platformu,  Sokak hayvanlarının sorunlarını görüşmek üzere toplandılar.

 

Toplantıda; Akçakoca Geçici Hayvan Barınağının son durumu, Belediye, Akçakoca Kent Konseyi ve Haytap işbirliği ile yaptırılan Beslenme odaklarının ve ekmek toplama kutularının durumu görüşüldü.

 

Barınak ile ilgili olarak; Belediyenin Veteriner alımı önemli bir iyi niyet  adımı olarak değerlendirilmekle birlikte; Eleman eksikliğinin, sorunların çözümünü geciktirmesi, özellikle hafta sonu yapılan kontrollerde barınakta iç acı olmayan durumların tespit edilmesi üzerinde duruldu.  Bu durum, düzeltilemeyecekse barınağın kapatılmasının yaratacağı sonuçlar tartışıldı.   

 

 

Şehrin belirlenen bölgelerine beslenme odaklarının yerleştirilmesi;

 

Bazı belediyelerin satın alarak, şehrin belli bölgelerine yerleştirdiği, geri dönüşüme hizmet eden ünitelerin veya  beslenme aparatlarının ilçemizde de uygulanması için öneri sunulması, belediyeden ve esnaftan destek istenmesi,

 

ÖRNEK :

 

 

Pugedon adı verilen geri dönüşüm ünitesi ile, pet şişe bölümünden atılan atıklar karşılığı ünitenin alt bölümünde bulunan mama haznesine sahipsiz sokak hayvanları için mama düşmektedir. Su bölmesinden dökülen su da aşağıda bulunan su haznesine giderek sahipsiz canların susuzluklarını gidermektedir.

 

Sorunları dile getiren Basın açıklaması metni yazılmasına ve Belediye Başkanı ile görüşme talebinde bulunulmasına karar verildi.