Fedai Karabıyık’a vefa: Adı, sonsuza kadar yaşatılacak

Bugün toplanacak olan Akçakoca Belediye Meclisinin, Merkez Camii karşısından bulunan parka hayırsever işadamı Fedai Karabıyık’ın adını vermesi bekleniyor.

Fedai Karabıyık’a vefa: Adı, sonsuza kadar yaşatılacak
6.08.2014 - 07:52
5603


Bugün toplanacak olan Akçakoca Belediye Meclisinin, Merkez Camii karşısından bulunan parka hayırsever işadamı Fedai Karabıyık’ın adını vermesi bekleniyor.

 

Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Akçakoca belediyesinin MHP’li meclis üyesi Yüksel Yılmaz’ın önerisini dikkatte alan meclis, Akçakoca tarihine adını yazmış kimi önemli şahsiyetlerin gelecek kuşaklara aktarılması için onların isimlerini yaşatma kararı alacağı bildirildi.

 

 

Akçakoca belediyesinin MHP’li meclis üyesi Yüksel Yılmaz, hayırsever iş adamımız olan Fedai Karabıyık’ın isminin, ilçenin işlek caddelerinden birine verilmesi için teklifte bulunmuş ve bu teklifi gündemine alan Akçakoca Belediye Meclisi , bugün toplanarak Yılmaz’ın önerisini karara bağlayacağı bildirildi.

 

 

Parkın adı Fedai Karabıyık Parkı olacak

 

Belediye meclisi, Akçakocalı hayırsever işadamı Fedai Karabıyık’ın ismini yaşatmak için, Sahil Bandı Projesi’nin birinci ayağı olan merkez camii ve hükümet konağı karşısındaki parkın adının, Fedai Karabıyık Parkı adı verileceği belirtildi.

 

 

Hürriyet Tepe’nin adı, Mehmet  Gündüz Parkı olacak

 

Bugün toplanacak belediye meclisinin, Akçakoca’nın çeşitli semtlerinde bulunan ve isimleri bulunmayan kimi park ve bahçelere Akçakoca tarihine adını yazdırmış  şahsiyetlerin isimlerinin verileceği ileri sürüldü. Belediye kaynakları, eski belediye başkanı Fikret Albayrak döneminde proje çalışması başlatılan ve yeni belediye başkanı Cüneyt Yemenci’nin de yapımı için kolları sıvadığı Esentepe bölgesinde bulunan Hürriyet Tepe Parkı’nın adının da, geçtiğimiz aylarda ölen eski belediye başkanı Mehmet  Gündüz’ün adı verileceği belirtildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • tispjg für mehr Demokratie
  tispjg für mehr Demokratie
  3.04.2021 18:41

  BIRINE HAYIR,DIGERINE EVET ! Biri sevdigim,saydigim ve de cok iyi tanidigim rahmetli abim MEHMET GÜNDÜZ. Onun isminin verilmesine "HAYIR". DIGERI ise HIC tanimadigim,ismini SADECE yaptigi BAGISLARDAN tanidigim KARABIYIK.Onun ismimin verilmesimne ise YÜKSEK SESLE EVET ! Birisi maasini alarak TALIP OLDUGU GÖREVI BASARIYLA YERINE GETIRMISTIR.Görevini bizi SATMADAN yerine getirmistir ! Ona mütesekkiriz. Digeri ,sayin KARABIYIK ,ise HICBIR MECBURIYETI OLMADAN,ve de sadece BIZLERI,AKCAKOCAMIZI sevdigi icin AKCAKOCAMIZA KARSILIKSIZ BAGISLARDA bulunan biri.Iste onun icin sayin KARABIYIK in isminin verilmesini düsünen herkese TESEKKÜRLER. Ümit ederim bu gerceklesir de sayin KARABIYIK yasarken hep ONURLANDIRILIR.Bu gerceklestiginde bir AKCAKOCALI olarak sayin KARABIYIK a karsi en azindan EZIKLIK hissetmiyecegim.Aydin Akin

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  MEHMET GÜNDÜZ ün adının yaşatılmasına bir diyecek yok esasında .sıkıntı her belediye başkanının adının bir yerlerde yaşatılması geleneği başlarsa . Mehmet Gündüz e okey de , şimdi çalan çırpan her türlü usulsüzlüğe kara paraya bulaşmış kişilerin adlarını da , bu gelenek uğruna akçakocamızın güzel yerlerinde yaşatmaya çalışırsak vay halimize. ÜRKÜTÜCÜ .

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız