Öğrenci değil tinerci yuvası

Tokuşlar mahallesinde bulunan okul perişan durumda.

Öğrenci değil tinerci yuvası
18.07.2014 - 13:18
2430

Tokuşlar mahallesinde bulunan okul perişan durumda. Okul binası tinercilerin bahçesi, büyükbaş hayvanların otlama alanı oldu. Mahalle muhtarı ise sesini duyuramamanın sıkıntısı ile okulun kurtarılmasını istiyor.

Tokuşlar’da bulunan okul binası ilgisizlikten adeta viraneye dönmüş durumda. Kaderine terk edilmiş durumdaki okulun camı çerçevesi kırılmış, madde bağımlıları kimsesiz okulu mesken tuttu. Mahalle Muhtarı  Selahattin Çağlar ise ilgisizlikten yakınarak, yetkililere seslendi ve “Gelin bu okulu kurtaralım” dedi.

Çağlar, “Bu okulumuz için milli eğitim müdürlüğü ve vali ile görüşme yapılmıştır. Fakat milli eğitim bakanlığına gönderdiğimiz yazıdan bir sonuç alamadık. Ben de diyorum ki milli eğitim müdürüne ‘bu okul mademki bu milletin, sizin ise burası önce Allah’ın, sonra benim ondan sonra sizlerin.’ Gelin birbirimize yardımcı olalım. Bu okulu kaderine terk etmeyelim. Buralar sarhoşların yuvası oldu.

Tinerciler, sarhoşlar ne kadar cam çerçeve varsa hepsini kırmışlar. 15 yıldan beri bu Tokuşlar Mahallesindeki okulumuzu bir kontrol edelim dedi mi? Ben buranın önce yönetimini aldım. 30 Mart’ta seçimlere girdik. Nisan ayının 16’sında ilk görevim okulun dilekçesini vermek oldu. Boya istiyorum yok diyorlar şu anda biz bir şey veremeyiz. Belediyeye gidiyorum, belediye diyor bizim bütçemiz yok. Benimde bütçem yok. Ben bir an önce bu okulun güzelleşmesini istiyorum” dedi.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız