Başkan Keleş kendisini savunmayan meclise sitem etti

Düzce Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumunu Pazartesi akşamı Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda, Başkan Mehmet Keleş’in makam otomobili meclis toplantısında gündeme geldi. Keleş meclis üyelerine aracı almasının gerekçelerini anlatırken sitemde bulundu, “beni savunmadınız” dedi.

Başkan Keleş kendisini savunmayan meclise sitem etti
8.07.2014 - 12:07
1229

Düzce Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumunu Pazartesi akşamı Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda, Başkan Mehmet Keleş’in makam otomobili meclis toplantısında gündeme geldi. Keleş meclis üyelerine aracı almasının gerekçelerini anlatırken sitemde bulundu, “beni savunmadınız” dedi.

Meclis beni savunmalıydı

Belediye meclisi Temmuz ayı toplantısını Pazartesi akşam gerçekleştirildi. Toplantının bir bölümünde belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Auidi marka makam otomobili konuşuldu. Keleş, meclis üyelerine hakkında çıkan spekülasyonları anlatırken, haksızlık yapıldığını söyledi ve sitemkar konuştu. Keleş, hakkında çıkan spekülasyonları sırasında Çin’de olduğunu ve belediye meclis üyelerinin kendisini savunmadığını belirtti.

Araç alımına belediye bütçesinden kaynak akıtılmadı

Keleş, “Çok yüksek modelli kimsede olmayan araç gibi lanse edildi. Aracın kaç para olduğu önemli değil, Düzce belediyesine neye mal oldu, Şirkete demiyorum bakın, 105 bin TL KDV indirimi var, eski aracı da yüz bin lira kabul edersek şirketimize 225 bin TL’ye geldi. Belediyen bütçesinden herhangi para aktarılmadı. Şirket dışarıdan para üretiyor. İş makinesi niye aldınız diyen yok. Bu aracın piyasadaki kirasını biliyor musunuz.1250 liraya kiralatıyoruz. Piyasada kirası15 binin üzerinde. Çok büyük spekilasyon haline getirildi, ancak haksızlık yapıldığı” ifade etti.

Niye Hendek, Niye Kastamonu değil de Düzce…

Bu konu hakkında bir tek Hürriye’te cevap verdim diyen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “  Hürriyete yaptığım açıklamada Bir tek cümle söyledim. Düzce’yi niye bu kadar küçümsediniz, niye Kastamonu, niye Hendek,niye Altındağ değil de niye Düzce belediyesinin arabası dedim. Bu buradan Düzce’den speküle ediliyor “ dedi.

Başkan şehrin aynasıdır

Belediye başkanı şehrin aynasıdır diyen Başkan Keleş, “ her gittiği yerde Düzce’yi temsil eder. Bu konuda Meclisin sahip çıkmasını beklerim, çünkü yanlış yapmadık, haksız bir şey yapmadık, belediye başkanı eşittir meclis, ikisi de kişiliktir,meclis belediyeyi temsil eder, tek vücuttur. Sizinle ilgili bir şeyde en sonuna kadar savunurum,ama ben Çin’deyken siz bu konuya sahip çıkmamışsınız, bunla ilgili size küçük bir sitem.” Dedi.

Keleş yorumda bulunmadı

 Keleş’in konuşmasının ardından MHP grup başkanı Ercan Katırcıoğlu, “belediyenin 174 milyar borcu var dediğiniz için böyle büyümüştür” derken, AK Parti İl başkanı Metin Kaşıkoğlu’na konunun sorulduğunda “Muhatabına sorun” dediğini hatırlattı. Ancak Keleş, bu hatırlatmaya hiçbir yorumda bulunmadı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız